Relaks i Terapia sensoryczna – R&T senso

27 listopada 2022

R&T senso to masaż wykorzystujący narzędzia z końcówkami ostrymi, lecz nie tak by przerwać ciągłość tkanki. Nóż senso służy do głaskania, rozcierania opukiwania tkanki miękkiej i twardej: kości na głowie i twarzy do pracy na punktach i strefach refleksu, oraz somatotopii. Senso ma za zadanie przywrócić połączenie nerwowo-impulsowe z systemem nerwowo-mięśniowym, jak i mobilizować układ krwionośny i autonomiczny do samoleczenia.

Ta technika masażu jest pomocna w regeneracji biologicznej, psychicznej i emocjonalnej. Praca na tkance twardej zakłada odnowę szpiku kostnego i jego mobilizację. Masaż inspirowany jest chińską techniką paida oraz znanymi w Polsce technikami – klawiterapią i pinoterapią, należących terapii odruchowych i będących elementami medycyny manualnej, polegające na stymulacji odpowiednich obszarów na skórze człowieka. To idealna terapia dla osób, które zmagają się z bólami głowy i migrenami, chorobami układu nerwowego, bólem kręgosłupa, zaburzeniami nerwicowymi czy bólami mięśno-powięziowymi oraz stanami pourazowymi i czy pooperacyjnymi.

Do techniki R&T używam specjalistycznego noża. Główną techniką terapeutyczną jest tutaj fizyczne „czesanie” mięśni i kości oraz praca na aurze poprzez “sczesywanie” impresji elektromagnetyczne, które wykorzystuje pasma magnetyczne Mesmera.
Tego typu rodzaj masażu sensorycznego może być nawet używany w pracy z dziećmi, a w przypadku pracy z dziećmi autystycznymi, może być bardzo pomocna.

R&T senso to też rodzaj terapii IASTM. Narzędziowa terapia powięziowa rodzaj terapii przeprowadzanej za pomocą specjalistycznie wyprofilowanych narzędzi ze stali chirurgicznej, polegającej na mobilizacji tkanki miękkiej. Dzięki odpowiedniemu kształtowi, naciskowi i technice możemy dotrzeć do trudno dostępnych tkanek. Masaż ma wpływ na receptory wolno i szybko reagujące, czego efektem jest zmniejszenie bólu, leczenie zapaleń, zwiększenie zakresu ruchu czy zniwelowanie napięcia. Ta technika przyspiesza regenerację tkanek – jest idealna dla sportowców i dla osób, które przechodzą rehabilitację. IASTM to też narzędzie diagnostyczne, które pomaga zlokalizować problemy zdrowotne.