Pinoterapia polska metoda skutecznej fizjoterapii 

Masaż przyżądowy za pomocą pinów – klawików tępych gwoździków i noży fizjoterapeutycznych- Gdańsk Wrzeszcz, Zaspa, Przymorze.

 

Pinoterapia znana także jako pinopresura, to metoda manualna w dziedzinie fizjoterapii, stymulująca odpowiednie obszary na skórze, co indukuje reakcje odruchowe i pobudza wybrane ośrodki nerwowe, przynosząc szereg korzyści.

  Idea pinoterapii

  Pinoterapia opiera się na zasadzie stymulacji ośrodków nerwowych poprzez specjalne narzędzia, co generuje odruchowe reakcje organizmu. Używa się do nich narzędzi, takich jak piny i katy – tępe noże. Dzięki temu bodźcowi, układ mięśniowy i więzadłowy otrzymuje informacje z mózgu, prowadząc do rozluźnienia napięć i zmniejszenia bólu. Pinoterpia bazuje na teorii pięciu układów regulacyjnych (FRSc) stworzonej przez dr. Radosława Składowskiego.

   

  Zastosowania pinoterapii

  Ta innowacyjna metoda znalazła zastosowanie w leczeniu bólu kręgosłupa, wad postawy, ograniczeń ruchomości stawów, bólów mięśniowo-powięziowych oraz wielu innych schorzeń układu nerwowego, kostnego oraz mięśniowo-szkieletowego. Jest także zalecana przy migrenach, stanach pourazowych i problemach psychosomatycznych.

   

  Korzyści pinoterapii

   

  1. Rozluźnienie mięśni i redukcja bólu

  Dzięki stymulacji ośrodków nerwowych pinoterapia prowadzi do odruchowego rozluźnienia spiętych mięśni i zmniejszenia bólu. Osoby cierpiące na przewlekłe dolegliwości bólowe lub ograniczenia ruchu mogą odczuć długotrwałą ulgę.

   

  1. Poprawa krążenia i metabolizmu

  Działanie stymulujące nerwów wpływa korzystnie na krążenie krwi i chłonki. To sprzyja lepszemu odżywianiu tkanek oraz eliminacji toksyn, co przyczynia się do poprawy metabolizmu i ogólnego stanu zdrowia.

   

  1. Wspomaganie procesów regeneracyjnych

  Pinoterapia przyspiesza procesy regeneracji organizmu poprzez wywoływanie odruchowych reakcji. To może skrócić czas rekonwalescencji po urazach, operacjach czy stanach pourazowych, przywracając szybciej sprawność.

   

  1. Redukcja stresu i poprawa samopoczucia

  Stres i napięcie negatywnie wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne. Pinoterapia pomaga w redukcji napięć mięśniowych, co przełożyć się może na ogólną poprawę samopoczucia. Wiele osób odczuwa po zabiegu uczucie głębokiego odprężenia i relaksu.

   

  Pinoterapia jest dynamiczną metodą, która wykorzystuje potencjał ciała do samoregulacji i zdrowienia. Z jej korzyściami możesz odkryć nowy poziom komfortu i dobrostanu. Zapisz się na usługę pinoterpia Gdańsk już teraz!

  Kontakt

  ul. Burzyńskiego 6b/1b, 80-462 Gdańsk

  +48 513 818 977

  Godziny pracy:

  Pn. – Pt.: 8:00 – 21:00

  Kontakt | Masaże Gdańsk

  Copyright © 2021 Masaże Gdańsk

  Kontakt | Masaże Gdańsk

  Copyright © 2021 Masaże Gdańsk