Chiropraktyka wisceralna – masaż trzewi i powłok brzucha

 

 

 • Masaż brzucha „sekret 5 kwiaatów- chińska terapia wisceralna
 • Staroludowy masaż brzucha – starosłowiańska terapia trzewii
 • Egzoośmiornica masaż pasm łacznotkankowych – brzuch jest głową ośmiornicy 

 

Masaż brzucha

Wisceralny masaż brzucha to prawdziwe dobrodziejstwo dla całego organizmu człowieka. Opiera się on na pracy z organami wewnętrznymi jamy brzusznej (a jak wiemy – wiele chorób i problemów zdrowotnych zaczyna się właśnie od brzucha!). Podchodząc do organizmu w sposób holistyczny, dzięki wisceralnemu masażowi brzucha i odpowiednio dobranym technikom, możemy wyleczyć wiele problemów zdrowotnych. Pomoże on m.in. na problemy z układem pokarmowym, moczowo-płciowym, oddechowym, krążenia, a nawet… wprowadzi organizm do autoterapii. Dowiedz się, który masaż wisceralny brzucha będzie dla Ciebie najlepszy i przeczytaj o dwóch wyjątkowych technikach: Starosłowiańskim Masażu Trzewi i o Sekrecie 5 Kwiatów.

 

Masaż brzucha „sekret 5 kwiatów” chińska terapiia trzewii

Jest to chiński masaż wisceralny wykonany według określonej kolejności obiegu energii „chi”. Nazwa „kwiat” dotyczy szczególnego organu wewnętrznego który pracuje, funkcjonuje w parze z innym o odmiennej polaryzacji (np wątroba- pęcherz żółciowy – gdzie wątroba jest narządem ujemnym – żeńskim, a pecherz żółciowy dodatni męskim). Odpowiadają one za emocje gniewu i zawiści. Często mówimy na taką osobę „zalała go żółć”. Po odblokowaniu zatoru przewodów żółciowych zwieracza Oddiego, osoby wracają do życia społecznego jako oazy spokoju. Dodatkowo też znikają bóle ścięgien, bóle zwyrodnień stawów. Organy wewnetrzne tworzą pary : mąż – żona, i współdziałają energetycznie z innymi parami narządów. Każdy organ odpowiada za jakąś cechę emocji, uczucia, jak i za układy anatomiczne, biochemiczne, hormonalne. Zaburzenie tego cyklu obiegu skutkuje bólem, dysfunkcją, chorobą. Masaż powłok brzusznych wykonany w określonej kolejności ma pomóc przywrócić obieg życiowej energii, usunąć zator i wprowadzić organizm do autoterapii.

Starosłowiański Masaż Trzewi – chiropraktyka staroludowa

Starosłowiański Masaż Trzewi jest manualną terapią dysfunkcji narządów układu żołądkowo jelitowego, układu moczowo płciowego, układu oddechowego i układu krążenia. Masaż stosowany jako forma głębokiej profilaktyki zdrowia odtruwa organizm i zapobiega powstawaniu wielu patologii w okolicy jamy brzusznej (m. in. kamieniom w pęcherzyku żółciowym i nerkach, zapaleniu wyrostka robaczkowego, zespołowi jelita drażliwego). Stosowany podczas choroby wspomaga proces powrotu do zdrowia. Istotą Masażu Brzucha jest głęboko rozumiana profilaktyka narządów wewnętrznych jamy brzusznej, poprzez rozluźnianie mięśni gładkich narządów wewnętrznych, zwieraczy jamy brzusznej, rozluźnianie otrzewnej i krezek, rozluźnianie napięć pomiędzy narządami, a kręgosłupem oraz poprawa cyrkulacji płynów ustrojowych (krew i limfa). W konsekwencji poprawia się praca żołądka oraz dwóch gruczołów: wątroby (żółć) i trzustki (sok trzustkowy), a także pęcherzyka żółciowego, co w zdecydowanym stopniu wpływa na jakość trawienia w jelitach cienkim i grubym. Poprawia się również praca nerek, pęcherza moczowego i organów płciowych: macicy, jajników i gruczołu mlekowego – kobiety oraz prostaty – mężczyźni. Terapia ta ma pozytywny wpływ na komunikację nerwową pomiędzy „mózgiem trzewnym”, a centralnym układem nerwowym.

Masaż EgzoOśmiornica terapia brzucha i pasm łącznotkankowych

Masaż EgzoOśmiornica to masaż pasm łącznotkankowych (stref sympatykotoni). Do takiego masażu wykorzystuję technikę ścisku tkanki, szczypania, przełamywania, ugniatania oraz masaż podciśnieniowy bańką chińską. Zaczynamy od brzucha i splotu trzewnego na wysokości żołądka od tego miejsca rozchodzą sie ramiona osmiornicy ,oplata cały organizm tworząc egzoszklielet.

Masaż EgzoOśmiornica wykorzystywany jest w :

 • bólu spoczynkowym nocnym,
 • bólu brzucha i trzewii,
 • obrzękach,
 • zaburzeniu krążenia,
 • drętwieniu rąk i nóg,
 • syndrom niespokojnych nóg (RLS),
 • zmianach troficznych skóry,
 • wrażliwości na ucisk i zmianę temperatury,
 • uczucie zimna w kończynach dolnych,
 • osteoporozie,
 • zaburzeniach snu,
 • osłabieniach, zmęczeniu.Masaż ten jest masażem wykonywanym na granicy bólu. Masaż wykonywany jest w określonych pasmach, tworzących egzoszkielet, przypominający swym wyglądem ośmiornicę.

Zawsze przed masażem przeprowadzam rozmowę, która pozwoli mi poznać Twoje potrzeby i dolegliwości.

 

Udostępnij wpis

 

 

Kontakt | Masaże Gdańsk

Copyright © 2021 Masaże Gdańsk

Kontakt | Masaże Gdańsk

Copyright © 2021 Masaże Gdańsk