Masaż sportowy Gdańsk: najlepszy masaż dla osób aktywnych fizycznie!

Masaż sportowy to sposób na zmniejszenie uczucia po treningu czy wysiłku fizycznym, który dodatkowo przyspieszy regenerację ciała. Na czym polega? W jakich sytuacjach się sprawdzi i jak często można stosować masaż treningowy?

Masaż regeneracyjny Gdańsk – na czym polega?

Masaż sportowy w Gdańsku polega na intensywnym i energicznym manipulowaniu tkanek mięśniowych, mającym na celu zapobieganie przemęczeniu, przetrenowaniu i kontuzjom, a także przyspieszeniu regeneracji pomiędzy treningami. W porównaniu do masażu klasycznego masaż sportowy jest przeprowadzany w intensywny sposób i wykorzystuje się w nim wiele technik, np. rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wyciskanie. Masaż sportowy pomaga w rozluźnieniu mięśni, poprawie krążenia krwi oraz przyspieszeniu procesów regeneracyjnych organizmu.

 

Masaż Sportowy Gdańsk  – dla kogo?

Masaż sportowy Gdańsk jest przeznaczony dla szerokiego spektrum osób, które aktywnie uprawiają sport lub prowadzą aktywny tryb życia. Jest niezbędny zarówno dla zawodowych sportowców, którzy chcą poprawić swoją wydajność i zapobiec kontuzjom, jak i dla amatorów, którzy chcą dbać o swoje mięśnie i stawy. Jest korzystny dla wszystkich osób, które nie mają ku niemu wyraźnych przeciwwskazań, a borykają się z przeciążeniami mięśniowymi, przemęczeniem, sztywnością czy bólami spowodowanymi intensywnym treningiem lub wykonywaną pracą fizyczną.

 

Masaż Sportowy Gdańsk  – jak często robić?

Aby masaż sportowy był skuteczny, należy go wykonywać w seriach nie dłuższych niż 20 zabiegów, po których należy zrobić 14-dniową przerwę. Jest to związane z przyzwyczajeniem mięśni do bodźców mechanicznych. Masaż sportowy powinien być wykonywany pomiędzy treningami, nie tylko po.

 

Masaż sportowy – przeciwskazania

Przez wzgląd na intensywność masażu sportowego wymaga się zachowanie ostrożności w przypadkach takich jak ostrych stanów zapalnych mięśni lub stawów, złamań i skręceń, infekcji skóry, chorób układu krążenia czy ciąży. 

 

Sprawdź ofertą na masaż sportowy w Gdańsku w salonie Relaks i Terapia Piotra Harmozy i zapisz się już teraz. Umów się pojedynczą sesję lub wykup voucher na masaż Gdańsk!

Kontakt

ul. Burzyńskiego 6b/1b, 80-462 Gdańsk

+48 513 818 977

Godziny pracy:

Pn. – Pt.: 8:00 – 21:00