Fizjobalance: Wyjątkowy masaż tajski w Gdańsku

Masaż tajski to jeden z bardziej popularnych rodzajów masaży. Łączy ze sobą bierną jogę i fizjoterapię. Dowiedz się, na czym dokładnie polega, jakie są wskazanie i przeciwskazania i poznaj ofertę na fizjoterapeutyczny masaż tajski w Gdańsku!

  Masaż tajski –  na czym polega?

  Masaż tajski jest jednym z typów masażu głębokiego, w którym naciska się na różne punkty w ciele, a także rozciąga się, nazywany jest inaczej jogą dla leniwych. W praktyce jest to joga bierna połączona z fizjoterapią, akupresurą, a czasami nawet aromaterapią. Wywodzi się z Bliskiego Wschodu, ma swoje korzenie w Tajlandii i tradycję sięgającą ponad 2500 lat! Jego oryginalna nazwa, Naud Bo-Rarn oznacza o starożytny klasyczny masaż. Mówi się mówi się, że wynalazł go osobisty lekarz Buddy, Shivago Komarpaj. Masaż tajski jest oparty na założeniu, że energia przepływa przez ciało po linii nazywanej „sen”. Medycyna tajska mówi o tym, że dla zdrowia fizycznego i psychicznego kluczowy jest jej niezaburzony przepływ. Podczas masażu stymulowane są więc odpowiednie punkty, tzw. meridiany, czyli korytarze energetyczne, którymi krąży energia.

  Jak wygląda masaż tajski?

  Sztuka masażu tajskiego wymaga znajomości różnorodnych technik. Jak wygląda masaż tajski? Bardzo różnie – wykonywany jest dłońmi, łokciami, przedramionami, a nawet stopami. Podczas masażu są m.in. uciskane odpowiednie punkty energetyczne, rozciągane mięśnie czy i wykorzystuje się techniki takie jak manipulacja stawami czy rozluźnianie mięśni. Całość odbywa się w harmonijnej i wyciszonej atmosferze. Jest kilka rodzajów masażu tajskiego: klasyczny na sucho, olejkowy, masaż tajski stemplami ziołowymi czy tajski masaż stóp. Masaż tajski zazwyczaj rozpoczynany jest od masażu brzucha – według hinduskich wierzeń to w tej okolicy jest najwięcej senów (kanałów, w których podróżuje powietrze “lom”). Podczas masażu masażysta układa ciało osoby masowanej w różnych pozycjach jogi – stąd określenie biernej jogi. Masaż tajski jest masażem intensywnym, momentami dla osób bardziej wrażliwych może być delikatnie bolesny. Wykwalifikowany masażysta dobierze sekwencję i intensywność tak, by przynieść jak najlepsze efekty!

   

  Masaż tajski Gdańsk – czas na relaks!

  Salon Masażu Gdańsk oferuje masaż tajski fizjobalance, który przeprowadza wykwalifikowany fizjoterapeuta. W ofercie salonu są dostępne dwa rodzaje masażu tajskiego. Ile kosztuje masaż tajski – to zależy od jego rodzaju. Masaż tajski medyczny (fizjomasaż) trwa 60 minut i kosztuje 200 zł, a masaż tajski deptany stopami trwa 25 minut i kosztuje 100 zł. Częstotliwość masażu zalecana jest przez fizjoterapeutę, który podejdzie do Ciebie w bardzo indywidualny sposób. Sprawdź też vouchery masaż Gdańsk i wykup serię masaży –  dla siebie lub w prezencie. 

   

  Masaż tajski Gdańsk: masaż tajski i jego efekty

  Co daje masaż tajski – efekty tego masażu są bardzo różnorodne! Masaż tajski dodaje energii, zmniejsza napięcie w ciele, wpływa pozytywnie na elastyczność skóry, kondycję całego ciała, pomaga pozbyć się stresu czy niepokoju, pobudza krążenie krwi i limfy. Odpowiednio wykonany zredukuje również nagromadzone toksyny w organizmie czy zwiększy metabolizm, co wspomoże proces chudnięcia. Poza tym – regularnie prowadzony – zwiększa odporność i wspomaga leczenie bezsenności.

  Fizjoterapeutyczny masaż tajski Gdańsk – jak się przygotować i jak często można go robić?

  By masaż tajski fizjobalance miał jeszcze lepsze efekty, warto się do niego nieco wcześniej przygotować – nie jest to koniecznie, ale z pewnością ciało będzie dla nas wdzięczne. W ten sam dzień co planowany jest masaż tajski, warto postawić na lekkostrawną dietę, a ostatni posiłek przed masażem należy zjeść min. godzinę wcześniej. Przed masażem nie pijemy oczywiście alkoholu, warto odstawić też napoje z kofeiną. Do masażu na sucho należy przygotować luźny strój, a do masażu z użyciem olejków osoba masowa jest przykrywana ręcznikiem. Nie ma konkretnych wytycznych odnośnie tego, jak często można oddawać się masażowi tajskiemu. Częstotliwość sesji warto ustalić z fizjotereapeutą – zdecyduje on, jaka ilość sesji i jak często przyniosą najlepsze rezultaty.

   

  Masaż tajski – wskazania

  Masaż tajski fizjobalance niesie za sobą szereg fantastycznych efektów, zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Wśród wskazań do masażu tajskiego znajdują się:

  • przewlekły stres;

  • stany napięciowe, 

  • spadek nastroju,

  • problemy z przemianą materii,

  • napięciowe bóle głowy,

  • zmniejszenie ruchomości stawów,

  • bóle w obrębie narządu ruchu,

  • zaburzenia w funkcjonowania narządów wewnętrznych;

  • cukrzyca;

   

  Jeśli któryś z podpunktów jest Ci bliski, masaż tajski w Gdańsku może być świetną opcją!

  Masaż tajski – przeciwskazania

  Jest kilka przeciwwskazań, które warto mieć na uwadze, a wśród nich:

  • tętniaki, 

  • temperatura,

  • choroby zakaźne,

  • choroby serca,

  • osteoporozę

  • choroby, które osłabiają struktury kostne

  • miażdżycę

   

  Jeśli borykasz się z którymś z tych przeciwwskazań, masaż tajski może być dla Ciebie nieodpowiedni. Skonsultuj się ze swoim lekarzem.

  Lokalizacja salonu masażu

  Zapisz się już teraz na zabieg w Gdańsku ul. Burzyńskiego 6b/1b i przekonaj się na własnym ciele o jego leczniczo-relaksacyjnych efektach! Sprawdź też vouchery masaż Gdańsk w naszej ofercie i podaruj masaż tajski przeprowadzany przez fizjoterapeutę komuś bliskiemu!

  Kontakt

  ul. Burzyńskiego 6b/1b, 80-462 Gdańsk

  +48 513 818 977

  Godziny pracy:

  Pn. – Pt.: 8:00 – 21:00

  Kontakt | Masaże Gdańsk

  Copyright © 2021 Masaże Gdańsk