Strona Główna 5 Psychosomatyka

Psychosomatyka

Psychosomatyka – dolegliwości, które zamierzasz wyleczyć

Jeśli coś Ci dolega, ale badania lekarskie wykazały, że fizycznie nic się złego nie dzieje, lub jeśli aktualnie leczysz jakiekolwiek schorzenia, choroby, stany przewlekłe, powinieneś znać pojęcie psychosomatyki, ponieważ psychiczne samopoczucie odpowiada za samopoczucie fizyczne i odwrotnie.

Objawy, które przeszkadzają Ci normalnie funkcjonować, w końcu stają się powodem dla którego udajesz się do lekarza. Możesz zostać skierowany do specjalistów lub/i na badania, które wykażą, bądź nie, że faktycznie jesteś chory. Niezależnie od tego czy cierpisz na jakąkolwiek chorobę, Twoja fizyczna sfera, jest powiązana ściśle z psychiczną. To jakie emocje przeżywasz wpływa bezpośrednio na to jak się czujesz, zatem możesz być zupełnie zdrów, ale odczuwać dyskomfort w postaci, bólów i zawrotów głowy, bólów brzucha, drętwienia kończyn, uderzeń gorąca, bólów kręgosłupa, szczękościsku, uczucia niepokoju, lęku i paniki. Wymienione objawy często mają podłoże psychiczne i wywołuje je stres lub trauma.

Jako masażysta pomogę Ci w leczeniu objawów psychosomatycznych. Moje zabiegi pomogą Ci odreagować i poradzić sobie lepiej z problemem. Leczenie masażem doskonale wspiera farmakologię, w przypadku gdy tego wymaga choroba. Natomiast jeśli badania lekarskie wykazały, że jesteś zdrowy, ale dolegliwości nie ustępują, zanim sięgniesz po specyfiki z apteki – wypróbuj masaż Gdańsk.

 

Zabiegi masażu Gdańsk Zaspa Przymorze są dla Ciebie jeśli:

  • borykasz się ze stresem
  • posiadasz przewlekłe, lub nieuleczalne choroby, które oddziałują na Ciebie depresyjnie
  • cierpisz na nerwicę lub/i depresję
  • masz dolegliwości bólowe, lub kłopoty z oddychaniem, ale badania lekarskie nie wykazały żadnych nieprawidłowości
  • czujesz chroniczne długotrwałe zmęczenie
  • potrzebujesz odprężenia i wyciszenia
  • jesteś zapracowany lub cierpisz na pracoholizm

Zabieg masażu jest zawsze dobierany indywidualnie i stanowi kompilację metod fizjoterapeutycznych, które skupiają się bezpośrednio na problematyce Twojej dolegliwości.

Zapraszam do kontaktu, chętnie odpowiem na Twoje pytania