Masaże klasyczne, zdrowotne, relaksacyjne, hawajskie:

 

 • Masaż klasyczny pleców/wybranej partii ciała
 • Masaż klasyczny  Gdańsk Zaspa Dla Zdrowia – masaż całego ciała
 • Masaż Vital – masaż pleców, mięśni grzbietu + punkty witalne
 • Masaż tkanek głębokich pleców lub nóg
 • Masaż dla zdrowia relaks & terapia (kompilacja technik masażu)
 • PINOTERAPIA masaż narzędziowy + manualny
 • Masaż „STRONG MAN” dla sportowców (całe ciało)
 • Masaż brzucha „sekret 5 kwiatów
 • Masaż EGZOOŚMIORNICA pasm łącznotkankowych
 • Masaż „2 Grafit ” refleksologia, somatotopia twarzy (masaż autorski)
 • Masaż „zdaje się na Pana” mocny, dedykowany, celujący z wykorzystaniem strategicznych punktów
 • Masaż Paida Lajin „5 Chińskich Kwiatów” – masaż meridianowy + stretching meridianowy
 • Burn the sides – masaż spalający tkankę tłuszczową przy użyciu olejku Renlive Liposnell
 • Amma Kobido Amaterasu – masaż twarzy relaksujący, odmładzający
  Masaż relaksacyjny całego ciała aromaterapeutyczny (olejek Premium Phytoslim lub Phytotone)
 • Masaż Tajski Medyczny fizjomasaż
 • Lomi Lomi Nui /Harmoza Piotr 
 • Deep Lomi /Harmoza Piotr
 • Parkinson terapia R&T Senso

Nimmo

Masaż relaks przez terapię
Technika terapeutyczna Nimmo jest innowacyjną metodą leczenia bólu spowodowanego hipertonią mięśni, czyli ich nadmiernym napięciem. Podstawą tej praktyki jest wykrywanie i eliminowanie punktów wywołujących spięcie za pomocą kilku sekundowego ucisku. Dzięki usunięciu napięcia tkanki mięśniowej w konkretnych miejscach mamy szanse wyleczenia nieprawidłowości związanych z wygięciami szkieletu oraz działaniem więzadeł i ścięgien, gdyż bardzo często ich dysfunkcje czy dolegliwości bólowe są konsekwencjami właśnie napięcia mięśniowego. Według autora tej techniki najskuteczniejsze jest działanie nakierowane na obszar wykazujący największe dolegliwości, a ucisk odpowiednio wykorzystany jest ratunkiem dla poszczególnych partii mięśni oraz ich antagonistów. Technika jest stosowana w chiropraktyce na całym świecie i uzyskała szerokie uznanie ludzi nauki.

 

Masaż relaks i terapia stóp

Marzysz o tym, by w końcu naprawdę się zrelaksować, pozbyć się bólu i poczucia ciężkości stóp? Moja usługa masaż relaks i terapia stóp skutecznie Ci w tym pomoże! Zastanawiasz się, co daje masaż stóp – oto co musisz o nim wiedzieć!

Stopy to niezwykle ważna część ludzkiego ciała. Znajduje się w nich ponad 7 tysięcy nerwów, mających połączenia z mózgiem i wszystkimi wewnętrznymi organami ciała. Dlatego właśnie refleksoterapia ma bardzo szerokie działanie – doskonale wpływa na poprawę stanu psychiki i funkcjonowania organizmu.

Masaż relaks i terapia stóp wprowadzi każdego w stan głębokiej relaksacji i odprężenia. Pomoże na ból i zmęczenie stóp, które całymi dniami utrzymują nasz ciężar i gromadzą w sobie cały stres i napięcie. Pozytywne efekty czuć już po pierwszej sesji!

Ponadto – przy regularnych zabiegach – pobudzenie poszczególnych receptorów może pomóc w zapobieganiu wielu chorobom, a stymulacja odpowiednich meridian pozwala się pozbyć zanieczyszczeń z organizmu i rozpocząć proces uleczania się. Prawidłowo wykonany masaż stóp wspomaga ich samoregulację. Terapia stóp to sposób na bóle głowy, problemy z nerkami, bóle pleców i wiele, wiele innych.

Masaż tajski deptany stopami:

  to sztuka umiejętności technicznej i znajomości układu biomechanicznego .masaż dla strudzonych , obolałych dniem codziennym i życiem .mocny masaż Gdańsk

 Klasyk masaż

Doskwierają ci bóle mięśniowo-stawowe? Czujesz brak elastyczności ciała i towarzyszy Ci uczucie, że jesteś jakiś taki „połamany” po okresie zimowym? Mam na to rozwiązanie – masaż klasyczny! Ten rodzaj masażu jest niezwykle popularny w gabinetach fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. To świetny sposób, by rozpocząć wiosnę z nową energią i… bez bólu!

Wyjątkowe działanie zdrowotne masażu znane jest od lat. Profesjonalnie wykonany może poprawić krążenie, działanie układu limfatycznego, systemu nerwowego i przyspieszyć spalanie materii. To jednak nie wszystkie korzyści płynące z jego wykorzystywania.
Masaż klasyczny pozytywnie wpływa na rozluźnienie mięśni i ruchomość stawów. To ważne dla osób żyjących aktywnie, ale także tych pracujących głównie w pozycji siedzącej. Masowanie może okazać się świetną alternatywą w walce z reumatyzmem, zapaleniem mięśni lub stawów. Dodatkowo taki masaż jest po prostu relaksujący, co wpływa na nasze dobre samopoczucie. W ten sposób możemy obniżać napięcia, eliminować stany lękowe, a nawet depresyjne!

Masaż klasyczny daje ogromne i przekładają się zarówno na ciało, jak i umysł pacjenta!
 Cennik i grafik znajdziesz online! Zapisz się już teraz i zadbaj o siebie na wiosnę! 😊

 

 Masaż karku, pleców i szyi
Odczuwasz ból karku, pleców i szyi? Czujesz, że ten obszar jest wyjątkowy spięty i utrudnia Ci ruch?
Jedną z przyczyn są oczywiście urazy powstałe na skutek wypadków, kontuzji czy przyczyn anatomicznych, ale najbardziej popularnym źródłem bólu w obszarach karku, pleców i szyi jest utrzymywanie nieprawidłowej pozycji podczas siedzenia i spania – czyli nasz codzienny tryb życia. Te bóle są skutkiem naciągnięcia mięśni i przeciążeniem kręgów kręgosłupa, stresem, a w przypadku bólu kręgosłupa – ucisku na nerw kulszowy.
Rozwiązaniem na Twoje problemy może być masaż manualny, leczniczy i relaksacyjny. Z pomocą odpowiednich technik pozbędziesz się nie tylko bólu, ale i stresu, bo to właśnie w karku, na plecach i szyi gromadzi się całe napięcie z nim związane. Masaż karku, pleców i szyi pozwala rozluźnić mięśnie i zmniejszyć ich napięcie, poprawić cyrkulację krwi, zwiększyć elastyczność ścięgien i poprawić ruchomość danego obszaru. Dzięki tej naturalnej i nieinwazyjnej metodzie można wyeliminować przyczynę bólu i szybko wrócić do dobrej kondycji – szczególnie w duecie z poduszkami ortopedycznymi suNew!

 Masaż „OnlyMe”
Masaż dla ludzi samotnych, w depresji, po stracie bliskiej osoby, w trakcie rozwodu, w trakcie ważnej decyzji życiowej.
Masaż „OnlyMe” jest dla każdego kto potrzebuje dobrego masażu i wsparcia dobrym słowem, duchem optymizmu.
Do masażu wykorzystuje olejek premium, który nie zatyka porów skóry i pomaga przeniknąć w głąb olejkom aromaterapeutycznym i innym środkom wspomagającym odnowę jak: biszolin, kofeina. Podczas zabiegu masowane są strategiczne części ciała te o wzmożonym napięciu i powiązane z nimi strefy somatotopiczne (refleksy na głowie ,brzuchu ,stopach).
Punkty
Radość życia s3 stosowany w apatii,przygnębieniu,nerwicy depresyjnej.
Brama bogów,ducha,odwagi s7 stosowany w nerwicy lękowej,w traumie, zaburzeniach pamięci i koncentracji.
Morze energii grp6 .
W trakcie masażu pacjent często doznaje głębokiego relaksu, wyciszenia i poczucia bezpieczeństwa. Naturalną potrzebą i reakcją jest rozmowa ( wyrzucenie na zewnątrz swoich problemów) w tym czasie ja zamieniam się w słuch i każdy może swobodnie opowiedzieć swoją historię, bez oceny, w pełnej dyskrecji i lojalności.

Masaż brzucha

Wisceralny masaż brzucha to prawdziwe dobrodziejstwo dla całego organizmu człowieka. Opiera się on na pracy z organami wewnętrznymi jamy brzusznej (a jak wiemy – wiele chorób i problemów zdrowotnych zaczyna się właśnie od brzucha!). Podchodząc do organizmu w sposób holistyczny, dzięki wisceralnemu masażowi brzucha i odpowiednio dobranym technikom, możemy wyleczyć wiele problemów zdrowotnych. Pomoże on m.in. na problemy z układem pokarmowym, moczowo-płciowym, oddechowym, krążenia, a nawet… wprowadzi organizm do autoterapii. Dowiedz się, który masaż wisceralny brzucha będzie dla Ciebie najlepszy i przeczytaj o dwóch wyjątkowych technikach: Starosłowiańskim Masażu Trzewi i o Sekrecie 5 Kwiatów.

Akupresura/Inhibicja
Dla tych co są ciągle zmęczeni, spięci, znerwicowani, poddenerwowani, osłabieni.
(nacisk punktowy struktur nerwowo mięśniowych).
Stały ucisk tkanek miękkich powoduje relaks i równowagę aktywności odruchowej. Jest to najstarsza technika terapii naturalnych, która zawarta jest w masażu tajskim Nuad, japońskim Shiatsu, chińskiej akupunkturze a także w nowoczesnych terapiach : starosłowiański masaż brzucha-spazm, mikrokinezyterapia, pinoterapia, dwupunkt.
Nacisk palpacyjny lub przyrządowy (przy użyciu pinów, noża pinokat) o niewielkiej i umiarkowanej sile, na mięsień wykazujący objawu dużego napięcia powoduje hamowanie i zmniejszenie tonusa mięśniowego oraz zwiększenie endorfin.

Terapeuta stymulując punkt inicjuje zmianę łuku odruchowego, wywołuje RESET napięcia mięśniowego oraz dalszych i głębszych tkanek powiązanych odruchowo, a jeśli znajduje się na przebiegu merydianu, także na zmianę ukrwienia narządu wewnętrznego, trzewnego co ma wpływ na poprawę uczuć i emocji ( odreagowanie psychosomatyczne)
Masaż punktowy jest wykonywany na granicy bólu.To szybki i skuteczny sposób na rozluźnienie ciała i umysłu.
W swojej praktyce zawodowej zwróciłem uwagę na terapeutyczny efekt asan jogi.
Dodałem do inhibicji punktów stretching pasm mięśniowych co spotęgowało efekt rozluźnienia i dodało elastyczności.
Aby zwiększyć i utrwalić efekt zacząłem stosować inhibicję dwuch punktów jednocześnie, powiązanych z sobą energetycznie.
Moi pacjenci zaczęli opisywać odczucia mojego działania jako uwolnienie (od ciala, bólu, obecnych trosk, uciążliwych myśli).
Podczas takiej sesji masażu klienci często zasypiają, wchodzą w stan który nazywają ” stanem flow” lub „resetem.

Masaż brzucha „sekret 5 kwiatów”

Jest to chiński masaż wisceralny wykonany według określonej kolejności obiegu energii „chi”. Nazwa „kwiat” dotyczy szczególnego organu wewnętrznego który pracuje, funkcjonuje w parze z innym o odmiennej polaryzacji (np wątroba- pęcherz żółciowy – gdzie wątroba jest narządem ujemnym – żeńskim, a pecherz żółciowy dodatni męskim). Odpowiadają one za emocje gniewu i zawiści. Często mówimy na taką osobę „zalała go żółć”. Po odblokowaniu zatoru przewodów żółciowych zwieracza Oddiego, osoby wracają do życia społecznego jako oazy spokoju. Dodatkowo też znikają bóle ścięgien, bóle zwyrodnień stawów. Organy wewnetrzne tworzą pary : mąż – żona, i współdziałają energetycznie z innymi parami narządów. Każdy organ odpowiada za jakąś cechę emocji, uczucia, jak i za układy anatomiczne, biochemiczne, hormonalne. Zaburzenie tego cyklu obiegu skutkuje bólem, dysfunkcją, chorobą. Masaż powłok brzusznych wykonany w określonej kolejności ma pomóc przywrócić obieg życiowej energii, usunąć zator i wprowadzić organizm do autoterapii.

Masaż dla zdrowia Relaks i Terapia – masaż autorski

Stanowi on kompilację wielu technik masażu, w tym również leczniczego. Oparty na wieloletnich obserwacjach i praktyce w pracy z pacjentem.
Celem masażu „Dla Zdrowia” jest przyspieszenie regeneracji, odnowy biologicznej ciała i skrócenie ilości zabiegów do minimum przez uruchomienie autogennego procesu leczniczego ciała i jego sił. Aspekt leczniczy następuje przez zwiększoną cyrkulację krwi, limfy i uwolnienie punktów o szczególnie bolesnej wrażliwości, mających wpływ na cyrkulację obiegu życiowej energii (elektromagnetycznej) w tak zwanych kanałach dużego i małego obiegu.
Przez wykorzystanie specjalnego narzędzia [chińskich artystów sztuk walki] wzbudzany jest szpik kostny a co za tym idzie , odmłodzenie komórkowe.

Starosłowiański Masaż Trzewi

Starosłowiański Masaż Trzewi jest manualną terapią dysfunkcji narządów układu żołądkowo jelitowego, układu moczowo płciowego, układu oddechowego i układu krążenia. Masaż stosowany jako forma głębokiej profilaktyki zdrowia odtruwa organizm i zapobiega powstawaniu wielu patologii w okolicy jamy brzusznej (m. in. kamieniom w pęcherzyku żółciowym i nerkach, zapaleniu wyrostka robaczkowego, zespołowi jelita drażliwego). Stosowany podczas choroby wspomaga proces powrotu do zdrowia. Istotą Masażu Brzucha jest głęboko rozumiana profilaktyka narządów wewnętrznych jamy brzusznej, poprzez rozluźnianie mięśni gładkich narządów wewnętrznych, zwieraczy jamy brzusznej, rozluźnianie otrzewnej i krezek, rozluźnianie napięć pomiędzy narządami, a kręgosłupem oraz poprawa cyrkulacji płynów ustrojowych (krew i limfa). W konsekwencji poprawia się praca żołądka oraz dwóch gruczołów: wątroby (żółć) i trzustki (sok trzustkowy), a także pęcherzyka żółciowego, co w zdecydowanym stopniu wpływa na jakość trawienia w jelitach cienkim i grubym. Poprawia się również praca nerek, pęcherza moczowego i organów płciowych: macicy, jajników i gruczołu mlekowego – kobiety oraz prostaty – mężczyźni. Terapia ta ma pozytywny wpływ na komunikację nerwową pomiędzy „mózgiem trzewnym”, a centralnym układem nerwowym.

Masaż „Strong Man” – masaż autorski

„Masaż Strong Man” skierowany jest do sportowców i osób aktywnych fizycznie. Intensywność masażu sprawia, że jest on masażem mocnym.

Aspekt sportowy: mobilizacja, ton sportowy lub wyciszenie, relaks. Odnowa biologiczna następuje przez wykorzystanie odpowiednich środków i technik masażu, opartych na 30 letniej praktyce .

Masaż EgzoOśmiornica

Masaż EgzoOśmiornica to masaż pasm łącznotkankowych (stref sympatykotoni). Do takiego masażu wykorzystuję technikę ścisku tkanki, szczypania, przełamywania, ugniatania oraz masaż podciśnieniowy bańką chińską.

Masaż EgzoOśmiornica wykorzystywany jest w :

 • bólu spoczynkowym nocnym,
 • obrzękach,
 • zaburzeniu krążenia,
 • drętwieniu rąk i nóg,
 • syndrom niespokojnych nóg (RLS),
 • zmianach troficznych skóry,
 • wrażliwości na ucisk i zmianę temperatury,
 • uczucie zimna w kończynach dolnych,
 • osteoporozie,
 • zaburzeniach snu,
 • osłabieniach, zmęczeniu.Masaż ten jest masażem wykonywanym na granicy bólu. Masaż wykonywany jest w określonych pasmach, tworzących egzoszkielet, przypominający swym wyglądem ośmiornicę.

Zawsze przed masażem przeprowadzam rozmowę, która pozwoli mi poznać Twoje potrzeby i dolegliwości.

 Masaż Tajski

Za twórcę techniki masażu tajskiego uznaje się osobistego lekarza Buddy, opiera się ona o wierzenia Dalekiego Wschodu mówiące o tym jak uciskanie odpowiednich punktów na ciele powoduje odblokowanie sieci, którymi w naszym ciele przepływa energia. Z czasem elementy masażu zaczęły ulegać zmianie jednak założenia polegające na wielowiekowej tradycji wciąż są stosowane. Masaż tajski jest zabiegiem suchym, polegającym na rytmicznym uciskaniu punktowym oraz rozciąganiu mięśni. Do wykonania zabiegu używa się dłoni, łokci, kolan czy przedramion, niekiedy można korzystać również z ziołowych stempli. Masaż tajski Gdańsk często nazywany jest jogą dla leniwych ze względu na to, że pacjent jest układany w różnych pozycjach jogi przez masażystę. Jest on niezwykle dobroczynny dla ciała, redukuje objawy stresu, stany napięcia czy niepokoju, pomaga również w problemach z krążeniem krwi i limfy. Systematyczne uczęszczanie na ten zabieg poprawia jędrność i elastyczność skóry, wzmacnia i rozciąga tkankę mięśniową oraz redukuje nagromadzenie toksyn w organizmie. Masaż tajski jest techniką popularną i cenioną na całym świecie od wielu wieków.
Gabinet masaż Gdańsk Zaspa masaz tajski
Fizjoterapeuta HarmozaPiotr
Zapraszam też na kurs weekendowy masażu tajskiego Basic. info https//:www.kurs-masaze.com.pl

 Masaz tajski Gdańsk deptany stopami. Jeśli jesteś zmęczony i czujesz się połamany, jest Ci ciężko wstać z krzesła, a po dlugiej pracy siedzącej zaczynasz się garbić, to masaż Tajski Deptany Stopami jest dla ciebie!
Na filmiku moje 80 kg żywej wagi na 50 kg masy ciała klientki 😁
Odpowiednia technika i umiejętności terapeutyczna zapewnią Ci ulgę.

Masaż deptany to technika, której poddawali się wojownicy starożytnych Indii, aby zregenerować ciało i uśmierzyć ból ciężkim wysiłku fizycznym. Dziś masaż kalaryjski, jak można go też nazywać, łączy w sobie wiele elementów pochodzących z innych tradycji i kultur. Ma on w sobie elementy jogi, tradycji japońskiej czy systemu Kalarichikilsa leczącego między innymi ból pleców i artretyzm. Masaż ten jest jednym z najdokładniejszych i najmocniejszych tego typu zabiegów, masażysta, napierając jedną stopą na ciało pacjenta, uciska konkretne punkty na ciele. Technika ta jest szczególnie polecana osobą aktywnym fizycznie ze względu na jej zbawienny wpływ na układ odpornościowy oraz pobudzanie punktów istotnych dla energetyki, które pozytywnie wpływa na witalność człowieka. Masaż jest również bardzo pomocny, gdy do samych urazów już dojdzie, ponieważ wywodzi się z techniki leczącej dolegliwości ortopedyczne. Stosowany regularnie pomaga pozbyć się chronicznego zmęczenia oraz problemów ze snem czy wysokim ciśnieniem może być również uzupełnieniem leczenia osób z cukrzycą.

Gabinet masażu Gdańsk Zaspa
Relaks & Terapia na filmie HarmozaPiotr. Fizjoterapeuta

Lomi Lomi Nui / Harmoza Piotr

 

Lomi lomi polega na masażu całego ciała z wyłączeniem stref intymnych. Gwarantuje głębokie odprężenie i relaks, odstresowanie i uczucie spokoju. Odczuwalny jest reset umysłu od trosk, a także wejście w nową energetykę.

Zabieg ten pochodzi z Hawajów i ma za zadanie oczyścić ciało z napięć, a umysł z trosk. Pozwala na rozjaśnienie umysłu, poznanie swoich możliwości w zakresie podejmowania decyzji, uspokaja i dystansuje od przeszkadzających nam problemów.

Masaż wykonuje się przy użyciu olejków i łagodnej muzyki. Olejek pozwala na swobodne wykonywanie ruchów masażysty, a muzyka ma zapewnić poczucie harmonii z tym ruchami.

Jako masażysta, podczas zabiegu, skupiam całą uwagę na odbiór masażu przez ciało osoby masowanej, zatem nigdy nie ma dwóch takich samych masaż lomi lomi.

Masaż lomi lomi Gdańsk Zaspa jest dla Ciebie jeśli:

 • jesteś mocno zestresowany
 • żyjesz bardzo aktywne
 • masz przed sobą trudne wyzwanie
 • nie potrafisz się wyciszyć
 • źle sypiasz
 • masz problemy trawienne
 • czujesz, że masz słabą kondycję fizyczną lub/i psychiczną
 • odczuwasz bóle kręgosłupa, szyi, głowy, kończy

Parkinson R&T Senso

R&T Senso to terapia manualna połączona z masażem narzędziowym, sensorycznym, wykorzystująca tępe narzędzia (noże, grzebień, gwoździe : klawiki / piny, ołówki tępo zakończone). masaż odbywa się na granicy bólu akceptowanego przez pacjenta.

Terapia ta opiera się na założeniach stref somatotopii i refleksów na głowie i ciele. Dodatkowo podczas terapii pacjent otrzymuje wskazówki treningowe.

Terapia jest w trakcie testów, opracowana na podstawie mojego zawodowego doświadczenia fizjoterapeuty.

Terapia testowa jest darmowa, przeznaczona dla osób ze zdiagnozowaną chorobą Parkinsona. Zakłada ona 5 spotkań po 30 min w ramach testu.

Osoby chcące wziąć udział w terapii R&T Senso, przystępują do niej świadomie, na swoją odpowiedzialność. Każda osoba wyraża zgodę na publikacje przebiegu i wyników badań przez organizatora i wykonawcę terapii.

Terapia nie jest alternatywą do leczenia farmakologicznego, nie przerywa jej ani nie ogranicza. Terapia ma za zadanie przywrócenie auto-mechanizmu naprawczego. Do terapii nie wykorzystywane są urządzenia elektryczne, elektromagnetyczne, radiowe i chemiczne.

Zabiegi odbywać się będą w gabinecie Gdańsk Zaspa.

Zgłoszenie poprzez kontakt telefoniczny : 513 818 977

Harmoza Piotr

 

Mikromasaż „2grafit” – masaż 

Do masażu wykorzystywany jest grafit, który ma właściwości prozdrowotne. Grafit staje się przedłużeniem ręki i pozwala na bardzo delikatne odróżnienie struktur dysfunkcyjnych. Delikatny i precyzyjny nacisk daje efekt pieczenia, szczypania, rozluźnienia, ciepła i zimna. Pacjent po chwili odreagowania bólu odczuwa prąd, ciepło w odległej część ciała lub rozchodzący się dalej w głąb ciała. Płytka stymulacja zakończeń nerwowych skóry pomimo małego nacisku, daje uczucie głębokiego działania. Terapeutą ma do dyspozycji różne rodzaje stymulacji: zamiatanie, cięcie, rozcieranie, przepychanie, ucisk statyczny, wibrację. Druga ręką terapeuty spoczywającą na innej części ciała ma funkcję polaryzacyjną. Efekt terapeutyczny uzyskany jest poprzez udrożnienie przepływu elektromagnetycznego prądu bez którego komórki naszego ciała nie mogły by się komunikować, rozmnażać i żyć. Nazwa mikro sugeruje bardzo płytki i delikatny rodzaj stymulacji skóry. Jednak odczucia moich pacjentów każą mi go nazywać bolesnym (dawka do granicy wytrzymania bólu) i charakterystycznym masażem.

 

Udostępnij wpis