Masaż polski – masaż bryłą soli o gładkiej powierzchni

28 listopada 2022

Ten nowy w nazwie  masaż kamieniami solnymi to masaż regenerujący i relaksujący, idealny dla sportowców i osób, które mają zmęczone ciało.

Polska bryłka soli

Historia sięga Słowian – Lechitów – którzy wykorzystywali skarby ziemi do leczenia terapii mięśniobóli  i zwyrodnień stawowych za pomocą okładów solnych i masażu solą. Sól znana jest właściwości szybkiego nagrzewania się i oddawania się ciepła, jak i wychładzania tkanki ciała o 1 stopień, co przyspiesza regenerację i odnowę biologiczną. W medycynie naturalnej jest pomocna w wielu przypadkach: m.in. przy bólach gardła w postaci roztworu, wspomaga leczenie zmian skórnych czy chorób reumatoidalnych. W dawnych wierzeniach ludowych była amuletem ochronnym.
Sól naturalna – kłodawska – zawiera wiele drogocennych minerałów, takich jak mangan, magnez, cynk, selen, żelazo, miedź, wapń i potas. Dlatego masaż jej bryłką, nie tylko poprawia stan skóry, ale też działa przeciwobrzękowo, poprawia krążenie krwi i detoksykuje, pozytywnie wpływa na gospodarkę elektrolitową organizmu.

Masaż bryłką soli – technika innowacyjna dla sportowców i ludzi aktywnych

Masaż polski to technika, którą zainspirowałem się, korzystając z solanki w Uniejowie. Ten rodzaj masażu bazuje na technikach masażu klasycznego, a jego narzędziem pracy jest bryła soli o gładkiej powierzchni. Jego najważniejszym zadaniem jest przywrócenie harmonii jonowej po wysiłku, zmęczeniu praca w biurze i stresem. Z tą różnicą, że w przeciwieństwie do bardziej znanych masaży z kamieniami soli, są używane dwie bryłki – jedna ciepła i jedna chłodna. Chłodna bryła stosowana naprzemiennie z ciepła bryłą przyspiesza metabolizm i drenaż płynów ustrojowych. Uczucie chłodu wspomaga regenerację mięśni i stawów, zwiększając jej skuteczność, a sam dotyk chłodnej bryłki przynosi ulgę w bólu i wspomaga krążenie limfy oraz leczenie obrzęków. Ciepła bryła jest przykładana na odcinek L-2, który odpowiada za pracę nerek, a w medycynie chińskiej – za  stawy, kości i szpik kostny. Z jego miejsca rozchodzi się energia na kończyny dolne. Drugim ułożeniem bryły soli jest natomiast pęcherz moczowy, który zasila w bioenergię cały grzbiet: narządy wisceralne i nogi. U sportowców bardziej skupiam się na pracy tą, która jest chłodniejsza. W połączeniu z odpowiednią siłą nacisku i sposobem operowania bryłą masaż polski – przy regularnym stosowaniu – przynosi pozytywny efekty w regeneracji organizmu i jednocześnie pozwala się zrelaksować.

Ten rodzaj masażu zalecany jest przede wszystkim osobom, które borykają się z bólami mięśni oraz ich napięciem. Jest idealny dla sportowców i osób pracujących fizycznie – wspomaga proces regeneracji po wysiłku. To idealna forma rehabilitacji na drodze ku odzyskaniu sprawności fizycznej. Jest też wartościowy dla każdego, kto odczuwa częsty stres – pomaga się rozluźnić!