KOBIDO MEN – masaż twarzy i głowy dla mężczyzn

28 kwietnia 2023

KOBIDO MEN – masaż twarzy i głowy dla mężczyzn

Masaż KOBIDO MEN to masaż twarzy i głowy, który przynosi ukojenie, poprawia wygląd twarzy i jest idealnym rytuałem wejścia na nową drogę życia. Przeczytaj, na czym polega, dla kogo będzie idealny i dowiedz się jakie, korzyści z niego płyną!

Dla kogo masaż KOBIDO MEN?

Masaż KOBIDO MEN został opracowany z myślą o mężczyznach, szczególnie tych, którzy są narażeni na ciągły stres związany z pracą. Jeśli jesteś przemęczony ciągłą presją, denerwujesz się podczas negocjacji z kontrahentami lub znajdujesz się w trudnym momencie życia, to KOBIDO MEN pomoże Ci rozładować negatywne emocje.

Masaż jest formą odpoczynku, która przynosi ukojenie dla ciała i umysłu. Kobido dla mężczyzn to pewna forma swoistego rytuału przejścia, który pozwala Ci na oderwanie się od codziennych spraw, skupienie się na sobie i oczyszczenie się ze skumulowanego stresu.

Zarezerwuj online swoją sesję z masażem kobido. 

W jakim czasie pojawiają się efekty?

Masaż kobido rozluźnia mięśnie i powięzi w obrębie twarzy, szyi i karku już podczas pierwszej sesji. Wpływa to nie tylko na uwolnienie stresu, ale eliminuje też napięciowe bóle głowy, wspomaga leczenie bezsenności, poprawia ostrość widzenia, a nawet łagodzi dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Jak masaż kobido wpływa na wygląd?

Nie bez powodu mówi się o nim, że jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Stymuluje krew i limfę w obszarze twarzy, szyi i głowy co pozytywnie niweluje obrzęki (np. pod oczami), zwiększa jej jędrność i napina skórę. 

 

Jesteś dopiero co upieczonym rodzicem?

Przesiadujesz w pracy po godzinach?

Nieregularnie sypiasz?

Pracujesz z klientami, spotykasz się ze znajomymi i chcesz wyglądać świeżo?

 

KOBIDO MAN rozluźni mięśnie twarzy i szyi, co uwolni Cię od napięć, które odpowiedzialne są za powstawanie zmarszczek. Zmniejszysz efekt starzenia skóry i wzmocnisz metabolizm komórkowy.

Sesja w gabinecie masażu sprawi, że poczujesz się lepiej i dosłownie zobaczysz zmiany na swojej twarzy. Jak regularne sesje wpływają na ciało i umysł? 

Systematyczne wizyty:

  • poprawiają owal twarzy;
  • spłycają zmarszczki;
  • mogą podnieść opadającą powiekę.

Masowanie twarzy, szyi i karku pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Co więcej, kobido pomaga oczyścić skórę z toksyn, dzięki czemu jest ona zdrowsza i lepiej się prezentuje. 

Warto także zwrócić uwagę na obszar mentalny. Technika liftingu łączona z terapią punktów somatotopicznych i wykonana w odpowiedniej konfiguracji umożliwia odreagowanie stanów emocjonalnych.

Skąd się wziął masaż kobido?

Masaż kobido to tradycyjna japońska sztuka masażu, która skupia się na twarzy, szyi i głowie. Sama nazwa „kobido” oznacza „starożytną drogę do piękna”. Filozofia kobido opiera się na przekonaniu, że piękno zaczyna się od wewnętrznej równowagi i harmonii ciała. 

Kobido jest doskonałym masażem na poprawę nastroju i wyciszenie się, a jednocześnie pozytywnie wpływa na wygląd twarzy. 

Historia japońskiego masażu twarzy sięga czasów feudalnych Japonii, kiedy to wyższe klasy społeczne dbały o swoje piękno i zdrowie za pomocą masażu i innych tradycyjnych metod leczniczych. 

Współczesny masaż kobido został opracowany w latach 80. XX wieku przez japońskiego mistrza Shogo Mochizuki. Mochizuki, poświęcając wiele lat swojego życia na studiowanie i doskonalenie technik masażu, skupił się na stworzeniu metody, która pozwala na uzyskanie pożądanej męskiej krasy i zdrowia przy jednoczesnym relaksie ciała i umysłu.

Jak wygląda masaż kobido?

Masaż kobido przeprowadza się według określonych etapów, a w trakcie jego trwania wykorzystuje się nawet 48 różnych technik. Kluczem udanej sesji, jest doskonała manipulacji dłońmi, o tempie odpowiednio dobranym do danego etapu kobido. 

Pewna grupa metod odpowiada za relaks i odprężenie. Wówczas ruchy są powolne i wygładzające, co uwalnia ciało z napięć. Jednocześnie to okazja, aby zanurzyć się w myślach i uwolnić się od stresu.

Natomiast rozciąganie, opukiwanie, wibracje, ugniatanie czy nawet szczypanie to etap, podczas którego pobudza się metabolizm komórkowy. Dotleniają się tkanki, zwiększa się produkcja kolagenu i elastanu. 

Etap drenażu wspomaga usuwanie toksyn, nadmiaru wody, a także przyspiesza regenerację komórek. Dzięki temu skóra wygląda na zdrową i młodszą, co pozytywnie wpływa na samopoczucie i dodaje pewności siebie.

Masaż kobido jest jedną z najtrudniejszych technik masażu twarzy. Dobrze wykonany przynosi odprężenie i poprawę stanu skóry. Z kolei regularnie stosowany zapewnia długotrwałe efekty w postaci witalności oraz dobrego wyglądu i samopoczucia.

Jak często robić masaż kobido?

Regularna aktywność fizyczna i zdrowa, smaczna dieta pozytywnie nastroją Twoje ciało. Podobnie jest w przypadku regularnych sesji w gabinecie masażu. Choć nie zastąpią Ci jedzenia i nuty aktywności, to pomogą poprawić Twoje dobre samopoczucie i wpłyną na poprawę wyglądu skóry twarzy.

Na początku warto wybrać się na kobido, co tydzień przez miesiąc. Tyle wystarczy, aby zobaczyć różnicę na skórze i odczuć poprawę ogólnego nastroju. Dla podtrzymania efektów wystarczy jeden masaż w miesiącu.

Ważne! O oczekiwanych rezultatach warto porozmawiać z masażystą już na pierwszej wizycie. Dzięki temu dużo łatwiej zaplanować krótko i długofalowe cele jak np. zwiększenie witalności cery, zredukowanie opuchlizny pod oczami czy poprawę samopoczucia.

Od czego zacząć? Voucher masaż Gdańsk. Jest to pakiet 4 lub 5 masaży, który możesz wykorzystać dla siebie lub podarować na prezent tacie, bratu albo przyjacielowi.

Kiedy lepiej odpuścić sesję? Przeciwskazania do masażu kobido

Jeśli borykasz się z którymś z poniższych problemów, to masaż kobido lepiej odłożyć w czasie:

  • jesteś po ekstrakcji zęba (2 tygodnie, a po implancie 2 miesiące);
  • zabiegu z użyciem botoksu (2 tygodnie), nici PDO (6 miesięcy), wypełniaczy np. kwasu hialurowego (2-3 miesiące);
  • po zabiegu laserowym lub mezoterapii;
  • masz ostry stan zapalny skóry, trądzik różowawy lub masz nadciśnienie tętnicze.

Zdrowie, Twój komfort i bezpieczeństwo są najważniejsze. Dlatego na masaż zapraszamy o zalecanej przerwie.

 

Umów się na masaż KOBIDO MEN.