Masaż karku, pleców i szyi

16 listopada 2022

Odczuwasz ból karku, pleców i szyi? Czujesz, że ten obszar jest wyjątkowy spięty i utrudnia Ci ruch?


Jedną z przyczyn są oczywiście urazy powstałe na skutek wypadków, kontuzji czy przyczyn anatomicznych, ale najbardziej popularnym źródłem bólu w obszarach karku, pleców i szyi jest utrzymywanie nieprawidłowej pozycji podczas siedzenia i spania – czyli nasz codzienny tryb życia. Te bóle są skutkiem naciągnięcia mięśni i przeciążeniem kręgów kręgosłupa, stresem, a w przypadku bólu kręgosłupa – ucisku na nerw kulszowy.
Rozwiązaniem na Twoje problemy może być masaż manualny, leczniczy i relaksacyjny. Z pomocą odpowiednich technik pozbędziesz się nie tylko bólu, ale i stresu, bo to właśnie w karku, na plecach i szyi gromadzi się całe napięcie z nim związane. Masaż karku, pleców i szyi pozwala rozluźnić mięśnie i zmniejszyć ich napięcie, poprawić cyrkulację krwi, zwiększyć elastyczność ścięgien i poprawić ruchomość danego obszaru. Dzięki tej naturalnej i nieinwazyjnej metodzie można wyeliminować przyczynę bólu i szybko wrócić do dobrej kondycji – szczególnie w duecie z poduszkami ortopedycznymi suNew!

Potrzebujesz porady, który masaż wybrać dla siebie? Odezwij się do mnie – z przyjemnością dobiorę odpowiednią technikę masażu do Twoich potrzeb!