Masaż brzucha Sekret 5 Kwiatów

1 listopada 2022

Masaż brzucha Sekret 5 Kwiatów to chiński masaż wisceralny, wykonywany według określonej kolejności obiegu energii chi. „Kwiat” w nazwie nawiązuje do poszczególnego organu wewnętrznego, funkcjonującego w parze z innym organem o odmiennej polaryzacji. Każdy organ odpowiada za jakąś cechę emocji, uczucia, układy anatomiczne, biochemiczne czy hormonalne. Zaburzenie tego cyklu, obiegu skutkuje bólem, dysfunkcją czy chorobą. Warto wiedzieć, że organy wewnętrzne tworzą pary: mąż – żona, i współdziałają energetycznie z innymi parami narządów.

Przykład? Wątroba i pęcherz żółciowy, gdzie wątroba jest narządem o ujemnej polaryzacji (żeńskiej), a pęcherz żółciowy dodatniej (męskiej). Przewody żółciowe odpowiadają za emocje takie jak gniew czy zawiść. Dzięki odblokowaniu zatoru przewodów żółciowych (tzw. zwieracza Oddiego) poprzez tę technikę masażu, osoba masowana w końcu odczuwa spokój i wyzbywa się negatywnych emocji. Kolejnym plusem jest zanik bólu ścięgien i zwyrodnień stawów.

Masaż powłok brzusznych, takie jak Sekret 5 Kwiatów, wykonany określonej kolejności ma za zadanie pomóc przywrócić obieg życiowej energii, usunąć zator i wprowadzić organizm do autoterapii. Ta technika niesie za sobą szereg dobroczynnych właściwości w kwestii zdrowia psychicznego i fizycznego, ale szczególnie polecana jest osobom, które zmagają się ze stresem oraz z problemami z układem trawiennym i jamą brzuszną.