Masaż i jego właściwości

W ówczesnych czasach masaże zyskały ogromną popularność. Wszystko dzięki temu, że potrafią skutecznie poprawić kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Czym właściwie są masaże i jakie dokładniej mają właściwości? Sprawdźmy!

Może co niektórym będzie trudno w to uwierzyć, ale masaż jest jedną z najstarszych dziedzin stosowanych w lecznictwie. Swoje korzenie ma aż w starożytności. Udowodniono, że Chińczycy praktykowali go już około 3000 lat p.n.e. Na początku stanowił uzupełnienie ważnych obrzędów religijnych, lecz wraz z upływem czasu zaczęto dostrzegać jego dobroczynny wpływ na ludzki organizm i stał się jedną z metod leczenia naturalnego.

Czym jest masaż?

Mianem masażu określa się formę fizjoterapii, w której wykorzystuje się głównie bodźce mechaniczne do tego, by oddziaływać na poszczególne tkanki organizmu człowieka, przy biernym zachowaniu masowanego. Najczęściej wywoływane są one przez dłonie, specjalistyczne aparaty oraz urządzenia do masażu. Celem masażu jest pobudzić mięśnie w całym organizmie, poprawić ich ujędrnienie oraz wzmocnić, by krem i limfa miały lepszy przepływ.

masazgdansk

Masaż największe zastosowanie znalazł w rehabilitacji i lecznictwie, lecz może spełniać również rolę profilaktyczną. Oprócz tego zastosowanie znalazł również w innych dziedzinach, między innymi w kosmetyce oraz odnowie biologicznej.

Jakie są właściwości masażu?

Masaż ciała wywiera dobroczynny wpływ na cały organizm. Przede wszystkim oddziałuje na poszczególne układy, w tym między innymi na układ krążenia, układ limfatyczny, układ nerwowy, układ pokarmowy i wydalniczy. Do jego dobroczynnego wpływu można zaliczyć pobudzanie układu krwionośnego i limfatycznego do pracy, dzięki czemu organy dostają zastrzyku tlenu oraz substancji odżywczych. Masaże wykazują również właściwości przeciwzakrzepowe, prowadzą do wchłaniania wysięków i obrzęków, jak również usprawniają pracę serca i przepływ krwi. Pod ich wpływem polepsza się ukrwienie układu pokarmowego, a to usprawnia trawienie, przyswajanie substancji odżywczych oraz wydalanie niestrawionych produktów z przewodu pokarmowego.

ZOBACZ TAKŻE: NAJPOPULARNIEJSZE TECHNIKI MASAŻU

Masaż ma także pozytywny wpływ na psychikę. Wykazuje on właściwości rozluźniające i uspokajające. Potrafi rozładować napięcie mięśni oraz złagodzić stres. Poddając się tej czynności, można się zrelaksować, poprawić sobie samopoczucie, zniwelować ból głowy oraz bezsenność.

To jednak nie wszystko, ponieważ dzięki tej niezwykłej metodzie lecznictwa można poprawić także swój wygląd zewnętrzny. Wykazano, że regularny masaż może poprawić wygląd skóry, jej elastyczność oraz gładkość. Wraz z masażem usprawnia się przemiana materii, a jej produkty zostają całkowicie usunięte z organizmu. W ten sposób można bardzo łatwo zniwelować cellulit, dotlenić skórę oraz odpowiednio ją odżywić.

Masaż wykazuje także wpływ na mięśnie, stawy oraz więzadła. Lepiej je odżywia, dostarcza tlenu i zwiększa ich elastyczność. Przy bardzo niewielkim wysiłku można więc poprawić swoją sprawność, jak również ustrzec się przed przeciążeniami i kontuzjami. Poza tym mają także właściwości regenerujące, więc warto pomyśleć o ich wykorzystaniu po ciężkim treningu.

Tak naprawdę o dobroczynnych właściwościach masażu można by było pisać jeszcze bardzo długo. Jego zalety są po prostu nieocenione, dlatego zachęcam Cię do zapisania się na masaż i sprawdzenia w praktyce, jaki wywiera wpływ na pracę organizmu. Zapraszamy do zapisania się na zabieg do naszego gabinetu masaż Gdańsk. Gwarantuję, że nie pożałujesz swojej decyzji, bo dzięki masażowi możesz poprawić nie tylko swoje zdrowie, ale i urodę.

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!