Starosłowiański Masaż Trzewi

Starosłowiański Masaż Trzewi jest manualną terapią dysfunkcji narządów układu żołądkowo jelitowego, układu moczowo płciowego, układu oddechowego i układu krążenia. Masaż stosowany jako forma głębokiej profilaktyki zdrowia odtruwa organizm i zapobiega powstawaniu wielu patologii w okolicy jamy brzusznej (m. in. kamieniom w pęcherzyku żółciowym i nerkach, zapaleniu wyrostka robaczkowego, zespołowi jelita drażliwego). Stosowany podczas choroby wspomaga proces powrotu do zdrowia. Istotą Masażu Brzucha jest głęboko rozumiana profilaktyka narządów wewnętrznych jamy brzusznej, poprzez rozluźnianie mięśni gładkich narządów wewnętrznych, zwieraczy jamy brzusznej, rozluźnianie otrzewnej i krezek, rozluźnianie napięć pomiędzy narządami, a kręgosłupem oraz poprawa cyrkulacji płynów ustrojowych (krew i limfa). W konsekwencji poprawia się praca żołądka oraz dwóch gruczołów: wątroby (żółć) i trzustki (sok trzustkowy), a także pęcherzyka żółciowego, co w zdecydowanym stopniu wpływa na jakość trawienia w jelitach cienkim i grubym. Poprawia się również praca nerek, pęcherza moczowego i organów płciowych: macicy, jajników i gruczołu mlekowego – kobiety oraz prostaty – mężczyźni. Terapia ta ma pozytywny wpływ na komunikację nerwową pomiędzy „mózgiem trzewnym”, a centralnym układem nerwowym.

PINOPRESURA

Pinopresura czy też pinoterapia to metoda nieinwazyjna. Za pomocą drewnianych, jednorazowych  pinów, klawików ,które pacjent otrzymuje do autoterapii (łac. clavus-gwóźdź, zwanych też pinami),lub metalowuch-mosiężnych gwoździ oraz tępych, miedzianych noży uciska się określone punkty na ciele. Pinoterapia jest to innowacyjna polska metoda, łącząca zdobycze dalekowschodniej akupresury i akupunktury oraz zachodniej elektroterapii, nauki o powięziach, układzie nerwowym somatycznym i wegetatywnym oraz o polu morfogenetycznym. Zaliczana jest do terapii odruchowych, gdzie wykorzystywane są procesy samonaprawcze organizmu. Jest współczesną kontynuacją akupunktury, jednak tu – inaczej niż w akupunkturze – skóra nie jest przebijana. Wiele miejsc odpowiada punktom akupunkturowym, ale w pinoterapii bodźcuje się (stymuluje) całą skórę, która przez układ nerwowy ma wpływ na narządy wewnętrzne. Za pomocą tej metody można poprawić trawienie, wyregulować poziom hormonów, jak również zwalczyć bóle i zawroty głowy. Bodźcowanie na skórze pobudza pewne ośrodki w mózgu. Dzięki temu nasz układ mięśniowy, czy też więzadłowy odbiera sygnały od odpowiadających im części mózgu, po czym następuje rozluźnienie zgromadzonych napięć. Nieinwazyjna metoda rehabilitacji psychologicznej i neurofizjologicznej. Zapewnia odreagowanie psychologiczne i nerwowe, znosi napięcia stresowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Reguluje potencjały własne nerwów, wzbudza utracone przewodnictwo nerwowe. Działa odtruwająco i odkwaszająco. Reguluje układy trawienny, krążenia, oddechowy, endokrynny, wydalniczy, rozrodczy. Poprzez odruchowe mechanizmy i procesy neurofizjologiczne zgodnie z planem natury reguluje organizm człowieka. Za pomocą tej metody można osiągać zadowalające efekty w schorzeniach ortopedycznych, jak i neurologicznych. Pinopresura może być stosowana w leczeniu wielu schorzeń m.in.: chorób układu nerwowego, w tym wszelkich bólów np. głowy, reumatoidalnych, krzyża, migren; zaburzeń naczyniowo-ruchowych, zespołu lodowatych kończyn; neuropatii na tle demielinizacyjnym; polineuropatii (zespołu uszkodzenia nerwów obwodowych); stwardnienia rozsianego (MS); udaru niedokrwiennego; parkinsonizmu; zaburzeń czynnościowych po niektórych operacjach neurochirurgicznych; zaburzeń czynnościowych po wypadkach komunikacyjnych; zaburzeń psychologicznych, nerwicowych; psychosomatycznych, psychicznych; infekcyjnych, także zakaźnych oraz wczesnego stadium rozwoju nowotworów złośliwych; wad postawy: skoliozy, kifozy, lordozy. Obiecujące efekty pinoterapii zaobserwowano też w stwardnieniu bocznym zanikowym.

Terapia – 1 godzina

Masaż EgzoOśmiornica

Masaż EgzoOśmiornica to masaż pasm łącznotkankowych (stref sympatykotoni). Do takiego masażu wykorzystuję technikę ścisku tkanki, szczypania, przełamywania, ugniatania oraz masaż podciśnieniowy bańką chińską.

Masaż EgzoOśmiornica wykorzystywany jest w :

 • bólu spoczynkowym nocnym,
 • obrzękach,
 • zaburzeniu krążenia,
 • drętwieniu rąk i nóg,
 • syndrom niespokojnych nóg (RLS),
 • zmianach troficznych skóry,
 • wrażliwości na ucisk i zmianę temperatury,
 • uczucie zimna w kończynach dolnych,
 • osteoporozie,
 • zaburzeniach snu,
 • osłabieniach, zmęczeniu.Masaż ten jest masażem wykonywanym na granicy bólu. Masaż wykonywany jest w określonych pasmach, tworzących egzoszkielet, przypominający swym wyglądem ośmiornicę.

Zawsze przed masażem przeprowadzam rozmowę, która pozwoli mi poznać Twoje potrzeby i dolegliwości.

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ MASAŻ GDAŃSK

Hawajski masaż LomiLomi Kahi Loa 

 

Przekonaj się, że masaż lomi lomi jest dla CIebie!

Lomi lomi polega na masażu całego ciała z wyłączeniem stref intymnych. Gwarantuje głębokie odprężenie i relaks, odstresowanie i uczucie spokoju. Odczuwalny jest reset umysłu od trosk, a także wejście w nową energetykę.

Zabieg ten pochodzi z Hawajów i ma za zadanie oczyścić ciało z napięć, a umysł z trosk. Pozwala na rozjaśnienie umysłu, poznanie swoich możliwości w zakresie podejmowania decyzji, uspokaja i dystansuje od przeszkadzających nam problemów.

Masaż wykonuje się przy użyciu olejków i łagodnej muzyki. Olejek pozwala na swobodne wykonywanie ruchów masażysty, a muzyka ma zapewnić poczucie harmonii z tym ruchami.

Jako masażysta, podczas zabiegu, skupiam całą uwagę na odbiór masażu przez ciało osoby masowanej, zatem nigdy nie ma dwóch takich samych masaż lomi lomi.

Masaż lomi lomi Gdańsk, Gdynia, Sopot jest dla Ciebie jeśli:

 • jesteś mocno zestresowany
 • żyjesz bardzo aktywne
 • masz przed sobą trudne wyzwanie
 • nie potrafisz się wyciszyć
 • źle sypiasz
 • masz problemy trawienne
 • czujesz, że masz słabą kondycję fizyczną lub/i psychiczną
 • odczuwasz bóle kręgosłupa, szyi, głowy, kończyn

Zawsze przed masażem przeprowadzam rozmowę, która pozwoli mi poznać Twoje potrzeby i dolegliwości.

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ MASAŻ GDAŃSK

Terapia zatok

Niemal każdy z nas miewa katar, więc wiemy, jakie to uciążliwe. Przy infekcjach najbardziej cierpią zatoki. Objawia się to bólem głowy i okolic nosa.

Niektóre osoby borykają się z chronicznymi zapaleniami zatok i nawet nie mając kataru, zatoki dają o sobie znać. Podobnie jest u alergików, ponieważ katar alergiczny zdaje się nie kończyć.

Medykamenty jak zawsze posiadają skutki uboczne, nie każdy może je zażywać, a nadmiernie stosowane przestają działać.

Alternatywą jest terapia zatok, która polega na masażu twarzy i głowy w taki sposób aby oczyścić zatoki.

Jest to sposób na tyle skuteczny, że już po pierwszej wizycie odczuwalna jest poprawa.

Zapraszam do kontaktu i pytań – Terapia zatok Gdańsk, Gdynia, Sopot.

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ MASAŻ GDAŃSK

Terapia bólów głowy i migreny

Bóle głowy mają wielorakie podłoże i różne nasilenie. Każdy zapewne zna i niestety tego doświadcza. Większość lekceważy problem i nie szuka przyczyn, a jest i tak, że łyka tabletki przeciwbólowe, nie zastanawiając się nad skutkami.

Niestety tabletki mają wiele działań ubocznych, które mogą  skończyć się uszkodzeniem narządów wewnętrznych i koniecznością leczenia.

Z pomocą na ból głowy może przyjść masażysta, który przeprowadzi terapię skupioną na konkretnym problemie. Terapia bólów głowy i migreny jest skierowana do każdego, kto ma częste bóle głowy nie uzasadnione w badaniach lekarskich, lub/i cierpi na migreny o różnym nasileniu.

Masaż ukoi ból, pomoże się odprężyć i przyniesie ulgę. Zapraszam na terapię Gdańsk, Gdynia, Sopo

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ MASAŻ GDAŃSK

Przywracanie czucia powierzchniowego

Jeśli cierpisz na zaburzenia czucia powierzchniowego, odpowiednim dla Ciebie rozwiązaniem będzie masaż, dostępny w miastach: Gdańsk, Gdynia, Sopot.

Czym jest czucie powierzchniowe?

To odbieranie bodźców przez receptory skórne. Za ich pomocą można poczuć dotyk, temperaturę i ból i odpowiednio wtedy zareagować. Niestety wiele dolegliwości zaburza działanie receptorów, a najczęstszą przyczyną są choroby pochodzenia neurologicznego.

W przebiegu tych chorób powstają uszkodzenia włókien nerwowych lub nawet ośrodków położonych pod skórą.

Jakie są zaburzenia czucia powierzchniowego?

Forma zaburzeń czucia zależy od rodzaju uszkodzenia układu nerwowego. Może to wywołać objawy ubytkowe, osłabienie lub utratę czucia, albo wręcz przeciwnie nadmierne odczuwanie bodźców, zwane przeczulicą. Istnieje także tzw. czucie spaczone, czyli parestezja.

Nasilenie objawów zaburzenia czucia może być różne, dlatego przed pierwszym zabiegiem niezbędne jest zapoznanie się z krótkim opisem choroby i dolegliwości. Jako doświadczony masażysta i fizjoterapeuta doskonale znam układ nerwowy człowieka oraz zagrożenia jakie pojawiają się w przypadku choroby.

Objawy zaburzeń czucia:

 • reakcja bólowa na słaby dotyk
 • wzmożone odczuwanie niskiej lub wysokiej temperatury
 • piekący , stały ból i towarzysząca temu czerwona skóra, nadmierne pocenie, zmiany na paznokciach, skórze głowy, czy osłabienie włosów
 • zmiana w odczuwaniu, np. zimne czujemy jako gorące
 • odbiór bodźca po przeciwleglej stronie ciałą w stosunku do miejsca dotyku
 • parestezja – mrowienie, kłucie, drętwienie, uczucie ciepła bądź zimna

Jeżeli borykasz się z którymś z powyższych lub podobnym schorzeniem zapraszam na zabiegi, które wspomogą stabilizację  w odbieraniu bodźców dotykowych.

Masaż pomoże w odzyskiwaniu czucia i będzie wsparciem dla odbudowy receptorów. Zapraszam na terapię Gdańsk, Gdynia, 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ MASAŻ GDAŃSK

Joga WENUS

masazegdansk

Ten rodzaj masażu jest połączeniem kilku technik, aby uzyskać optymalny efekt. Masaż Wenus polega na harmonizacji przepływu życiowej energii w ciele, dzięki czemu ciało odzyskuje siły, a umysł – spokój.

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą profilaktycznie zadbać o swój stan ciała i ducha, a także dla osób borykających się z różnymi dolegliwościami.

Zabieg polega na umiejętnym masażu poszczególnych punktów na ciele oraz pasywnym stretchingu. Wykorzystuję tutaj metody uciskania, ugniatania i rozmasowywania, w taki sposób, aby ciało i umysł odzyskały dobre samopoczucie.

Masaż Wenus szczególnie zalecany jest osobom:

 • dbających o profilaktykę zdrowia fizycznego i psychicznego
 • zmagających się z bólami głowy i pleców
 • z problemami mięśniowymi i kostnymi
 • zestresowanych i spiętych
 • cierpiącym na bezsenność i problemy z trawienem
 • cierpiących na przewlekłe dolegliwości fizyczne lub psychiczne (indywidualna rozmowa)

Każdy zabieg jest indywidualnie dostosowany przeze mnie do osoby masowanej. Skupiam uwagę na odbiorze masażu i dostosowuję rodzaj technik oraz intensywność do osobistych preferencji.

Zapraszam na terapię Gdańsk, Gdynia, Sopot

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ MASAŻ GDAŃSK

POZNAJ MOŻLIWOŚCI I RÓŻNORODNOŚĆ MASAŻY

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!