Empatyczne poduszki suNew

Empatyczne poduszki SuNew – poduszki, które pomogą osiągnąć Ci równowagę

Poduszki SuNew to poduszki ortopedyczno-empatyczne, które zwiększą komfort Twojego codziennego życia i poprawią jakość snu. SuNew to sposób na osiągnięcie balansu, co kryje za sobą nawet ich nazwa – czytana na wspak, oznacza Wenus, boginię równowagi. Poduszki zostały opracowane przez Piotra Harmozę, specjalistę od kontroli motorycznej i stabilizacji narządów ruchu, który ma za sobą kilkadziesiąt lat doświadczenia jako masażysta i fizjoterapeuta.

Poduszki SuNew to poduszki empatyczne. Zastanawiasz się, co to oznacza? To oznacza, że podpierając Cię, idealnie dopasowują się do ciała! Wśród poduszek SuNew znajdziesz nie tylko poduszki do spania, ale i np. do podróżowania samolotem. Znaczącą rolę odgrywa w nich naturalne wypełnienie. Poduszki SuNew wypełnione są łuskami z prosa, orkiszu lub gryki, co niesie za sobą dodatkowe zdrowotne korzyści: od rozwiązania problemów z chrapaniem, pozbycie się bóli migrenowych, aż po przyniesienie ulgi w bólach reumatoidalnych! Nasze SuNew są produktami szytymi ręcznie w Polsce.

 

Poduszki ortopedyczne SuNew – łuska orkiszu

Poduszki ortopedyczne Su New z wypełnieniem z łuski orkiszu mają pozytywny i leczniczy wpływ na organizm. Orkisz w naturalny sposób wspomaga problemy z bezsennością, łagodzi stres oraz napięcia, wspomaga leczenie zapalenia pęcherza, stymuluje pracę układu nerwowego, pomagając utrzymać wewnętrzną równowagę. Charakteryzuje się również właściwością niwelowania różnych rodzajów bólu:

 • bóle migrenowe;
 • bóle reumatyczne;
 • bóle zatok;
 • bóle menstruacyjne;
 • i nie tylko!

Poduszki empatyczne SuNew wypełnione łuskami orkiszu poprawiają jakość snu, zmniejszają wszechobecne szkodliwe promieniowanie, działają przeciwodleżynowo i wspomagają pracę układu krążeniowego. Poduszki z orkiszową łuską są niealergizujące, miękkie, bezszelestne, a w razie potrzeby można je podgrzać, by zwiększyć leczniczy efekt!

 

Poduszki ortopedyczne SuNew – łuska gryczana

Poduszki SuNew z wypełnieniem łuską gryczaną mają szeroki zakres leczniczych działań. Łuski z gryki są bardzo lekkie, elastyczne, nie zatrzymują w sobie ciepła i charakteryzują się większą twardością – stosowane jako wypełnienie poduszek wykonują delikatny masaż ciała i pobudzają krążenie. Gryka jest produktem naturalnym, który nie uczula – poduszki z takim wypełnieniem będą idealne dla alergików. Co więcej, gryka zawiera w sobie dużo taniny, która ma właściwości przeciwzapalne, które hamują rozwój bakterii oraz roztoczy. Jest doskonała na dolegliwości takie jak:

 • bóle migrenowe;
 • nocne pocenie się;
 • chrapanie;
 • bezsenność;
 • problemy z kośćmi i stawami

Pomaga również osiągnąć równowagę i zwiększa jakość snu. Poduszki z łuską z gryki wydają z siebie delikatny szelest.

 

Poduszki ortopedyczne SuNew – łuska prosa

Łuski z prosa to produkt naturalny i niealergizujący, ceniony już od Starożytności za swoje właściwości prozdrowotne. Świetnie utrzymują ciepło, więc poduszki z takim wypełnieniem można stosować jako ciepły okład. Ich ergonomiczny kształt zapewnia dopasowywanie się do kształtu ciała, co sprawia, że poduszka jest więc dla niego idealnym wsparciem. Łuski prosa w poduszkach zapewniają cyrkulację, hamują rozwój bakterii i roztoczy. Ponadto neutralizują promieniowanie elektromagnetyczne, wytwarzają biopole oraz wspomagają osiągnięcie równowagi całego organizmu. Proso ponadto:

 • łagodzi stres i napięcia;
 • wspomaga działanie układu nerwowego;
 • niweluje nerwobóle, bóle pleców, szyi i głowy;
 • pomaga na bezsenność;
 • neutralizuje nocne pocenie się

Łuska z prosa jako w roli wypełnienia poduszek jest miękka i nie szeleści podczas dotyku.

 

Sprawdź pełną ofertę poduszek i regeneratorów empatycznych już teraz i popraw jakość swojego życia!

Praca w obecnych elektronicznych czasach to nie to samo co kiedyś. Godziny spędzane przy klawiaturze komputera dobijają kręgosłup. Dawniej stałem godzinami przy stole operacyjnym, a potem dyktowałem co trzeba i posyłałem do sekretarki. Teraz godnie panuje nam “dokumentation in real time” a to oznacza, że po długotrwałej operacji siedzę przy komputerze tyle samo co przy pacjencie i sam wklepuję w komputer – kiedyś robiła sekretarka.
Piotr od lat doprowadza moje mięśnie i stawy do stanu używalności przy okazji każdych moich odwiedzin w Trójmieście. Złote ręce, wielka pasja i zapał ! Ale także ciągły postęp i poszerzanie horyzontów.
Poduszka Su New najpierw ustawiła mój spracowany kręgosłup do prawidłowej pozycji przed ekranem komputera, a teraz utrzymuje go w stanie używalności. Ustąpiły bóle karku i obręczy barkowej, które wcześniej były spowodowane nonszalancką, nieprawidłową pozycją przy klawiaturze. Poduszka przyczyniła się również do zrównoważenia miednicy, krzyż przestał dokuczać. Zacząłem więc polecać ją wśród przyjaciół, rodziny i znajomych.

Tomasz Zimnicki; spec. ort-kir.
ortopædkirurgisk afdeling
Bispebjerg Hospital
København
Kopenhaga, 18.04.2021

Tomasz Zimnicki; spec. ort-kir.

ortopædkirurgisk afdeling Bispebjerg, Hospital København Kopenhaga, 18.04.2021

Pana Piotra poznałem przez rekomendacje kolegi — skręciłem stopę is miałem trudności z chodzeniem. Rehabilitacja była szybka i skuteczna. Przy okazji skonsultowałem mój inny problem. Pracuje długie godziny przy komputerze (pisze moja następną książkę) i odczuwałem chroniczne bóle szyi i głowy. Pan Piotr polecił mi specjalnie zaprojektowana poduszkę (stealth) by skorygować położenie głowy w czasie snu. Poduszka jest skuteczna i przyniosła mi dużą ulgę. Polecam.

Dr. Wieslaw Krawcewicz

Professor Mathematical Sciences Department, The University of Texas at Dallas

Rekomendacja „Kapitan Kamper”, część filmu z YouTube

Rekomendacja sportowca amatora :

Jestem sportowcem amatorem ale kilometraż roczny jaki wykonuję jest znaczny. 3-4 razy w roku biorę udział w górskich biegach w trudnych lub nawet b. trudnych warunkach. Od 2020 roku korzystam z usług Piotra, który przygotowuje mnie do biegu jak i pozwala w szybkim tempie wrócić mi do zdrowia po biegach i mocnym wysiłku. Rekonwalescencja i odnowa organizmu przebiega teraz bardzo szybko. Od momentu kiedy korzystam z uwag i ćwiczeń Piotra nie mam żadnych kontuzji, które wcześniej mnie systematycznie trapiły , poprawiłem swoją wydolność i zakres ruchowy a moje wyniki mimo rosnącego wieku bardzo się poprawiły.

Co wydaje mi się jednak najważniejsze, to to, że współpraca z Piotrem pozwoliła mi eliminować zagrożenia przed wystąpieniem kontuzji i reagować przed negatywnymi zmianami w organizmie z wyprzedzeniem.

Cała ta pozytywna współpraca z Piotrem spowodowała, że zainteresowałem się jego autorskimi produktami – poduszkami różnego typu.   

Aktualnie posiadam poduszkę Fisz do auta, która pozwala mi dojechać i wrócić z zawodów samochodem utrzymując moje nogi w dobrej kondycji ( po zawodach przyśpiesza ich regenerację). Korzystam z niej już drugi rok stale także przy codziennej jeździe. Do snu korzystam z poduszki Stealth która ma możliwość dopasowania się do mnie podczas snu i mam wrażenie, że łagodnie schładza mi moją głowę.

W pracy starałem się korzystać z poduszki Moon męskiej, która koryguje kręgosłup i relaksuje mięśnie grzbietu ale w tym przypadku sięgam po nią okresowo.

Moją nowością jest poduszka „jasiek 33” do snu wypełniona łuską proso którą zabieram z sobą w podróże ( jest mała, twarda i ergonomiczna w hermetycznej torbie dołączonej do produktu odpornej na wilgoć i obce zapachy ).

Polecam wszystkim produkty Piotra. Są genialne w swojej prostocie bo wykorzystują właściwości otaczających nas darów natury. Każdy znajdzie coś dla siebie , żeby zadbać o zdrowie i komfort.

 

PS.

Produkty są estetyczne i BARDZO dobrze uszyte.

 

Pozdrawiam

Przemek , ultramaratończyk z Gdańska

 

 

 

Pozdr.

Przemek

OdpowiedzPrzekaż dalej

Poduszka ortopedyczna – empatyczna

Poduszka ortopedyczna SuNew do siedzenia, inicjuje pozycję neutralną stawów kręgosłupa odcinka lędźwiowego i szyjnego, dzięki czemu odciąża kręgosłup w pozycji siedzącej i zapobiega powstawaniu dolegliwości bólowych

Poduszka SuNew Moon jest profilowana, o dwóch wysokościach, co pozwala użytkownikowi zmieniać wysokość i ułożenie miednicy zależnie od potrzeby i wygody. 

Poduszka pełni też rolę profilaktyczną dla mężczyzn, zabezpiecza przed dolegliwościami związanymi z przerostem prostaty. 

Większość naszych problemów z kończynami dolnymi, górnymi, jak i kręgosłupem spowodowana jest błędną mechaniką stawów kręgosłupa. Często kręgosłup jest w pozycji zwiększonej lordozy, gdzie następuje zbyt duże napięcie mięśni tego odcinka, lub przez zwolnienie napięcia tych mięśni, czyli wygięcia w drugą stronę, co osłabia więzadła lędźwiowe i często jest przyczyną dyskopatii i rwy kulszowej. Powyższe stany najczęściej wywołane są długotrwałą, wmuszoną pozycja siedząca ciała. Poprzez utrzymanie pozycji neutralnej w odcinku lędźwiowym, następuje zmiana w wyższych partiach ciała, w tym odcinka piersiowego, mięśni karku, barków i łopatek. Poduszka zapobiega również zwiększeniu napięcia mięśni podpotylicznych, które mogą powodować migreny i zawroty głowy czy nudności. Poduszka pozwala na balans ciała, miednicy co odblokowuje stawy biodrowo lędźwiowe. Zmniejszając lordozy odcinka szyjnego i lędźwiowego wyciąga kręgosłup części piersiowej, znosi kifozę i aktywuje merydian pęcherza moczowego punktów zgodności które odpowiadają za terapię narządów wewnętrznych i kręgosłupa.

Nacisk ciężarem ciała na punkt grp1: główny regulator przedni punkt 1, powoduje uruchomienie i zwiększenie cyrkulacji energii zwanej „chi” w meridianach, przemieszczanie jej do wyższych pięter, w tym do mózgu. Lekki nacisk na ten punkt zwiększa jego ukrwienie i dotlenienie. Mało kto z nas w życiu codziennym, jak i terapii, wykorzystuje ten punkt do rehabilitacji w celu przywrócenia naturalnego obiegu bioenergii w naszym ciele, ze względu na bliskość strefy intymnej, erogennej. Punkt ten ma znaczenie w terapii serca, jego ukrwienia i dotlenienia.

Poduszka ortopedyczna SuNew” „pod tył” do siedzenia, automatycznie wykorzystuje ten mechanizm do zwiększenia cyrkulacji bioenergii zwanej przez medycynę wschodnią, chińską,” chi”. Dzięki czemu w płynny sposób “chi” płynie przez nasze ciało zaopatrując w energię nogi i tułów. 

Kolejną z korzyści używania poduszki jest trening dna miednicy. Poduszka wspiera osoby z problemami nietrzymania moczu, kobietom po porodzie i w ciąży, w przypadku nietrzymania stolca, nadmiernych gazów, wspieranie przy leczeniu bólu pleców, wzmacniania mięśni po operacjach w obrębie miednicy i inne zaburzenia, które powodują dolegliwości, dyskomfort czy inne niepożądane symptomy.

Poduszka ortopedyczna SuNew uzyskała z EUIPO Alicante świadectwo rejestracji wzoru przemysłowego. tym samym jest produktem certyfikowanym i jedynym tego rodzaju na rynku.

Użytkowanie:

poduszka przeznaczona jest dla twardych foteli czy krzeseł biurowych. Nie spełnia swojej funkcji na miękkich materacach, fotelach czy siedziskach. Poduszkę należy w przypadku mężczyzn skierować klinem do przodu ciała, usiąść na niej wygodnie i tak poruszać miednicą w przód i w tył, aby uzyskać prosty, kręgosłup odcinka lędźwiowego. Dla pań proponowane jest odwrotne ułożenie poduszki częścią wyższą w stronę przodu ciała, a w przypadku nacisku na łono należy poprawić poduszkę zmienić kąt miednicy aby uzyskać mniejszy nacisk, po 20 /30 minutach użytkowania należy wstać, postać chwilę, rozruszać się ,odłożyć poduszkę na jakiś krótki okres czasu i powrócić do siedzenia dla niej.

Po kilku dniach użytkowania, przyzwyczajenia, użytkownicy zauważają, że kręgosłup sam wraca do pozycji neutralnej, nawet siedząc w innych miejscach. Dzięki temu zyskamy ulgę w bólu, proste plecy i pomoc w dolegliwościach związanych z ciągłą pozycją siedzącą. Kierunek ułożenia poduszki można zmieniać w zależności od potrzeby i wygody. 80 procent testowanych mężczyzn wybrało ułożenie w klin. Panie w 60 procentach wybrało pozycję odwrotną. Znakomicie też poduszka nadaje się do pozycji ze skrzyżowanymi nogami tak zwanej tureckiej czy kwiecie lotosu. Nadaje się do ćwiczeń jogi i medytacji wschodnich które wykorzystują pionową pozycję kręgosłupa. 

Usiądź i dopasuj poduszkę, tak aby pozycja była wygodna – możliwość przesunięcia wypełnienia wg potrzeb. Na poduszkę siadać tylko na twardym podłożu – krzesło, stołek, podłoga (nie siadać na miękkim łóżku, fotelu).

Czas siedzenia – początkowo zacząć od 15min – w miarę możliwości wydłużać czas siedzenia na poduszce po przyzwyczajeniu się ciała do nowej pozycji.

Poduszka ortopedyczna dla dzieci

Aktualna nauka zdalna, ale i długotrwała pozycja siedząca naszych dzieci, bardzo mocno deformuje ich postawę. Długotrwałe siedzenie nie jest naturalnym dla młodego organizmu i powoduje opłakane skutki powodując wiele schorzeń, deformacji, a nawet dolegliwości bólowe. Poduszka ortopedyczna SuNew dla dzieci, rozmiar S – pomoże im w zachowaniu właściwej postawy przy siedzeniu. Ponadto używanie poduszki działa dla organizmu jak trening, który dzieje się podświadomie gdy dziecko i tak siedzi przed komputerem. Trening ten wykonuje się samoistnie, a po sześciu tygodniach użytkowania ciało zapamiętuje ten wzorzec ruchowy i podczas siedzenia dziecko samoistnie będzie siedzieć wyprostowane. Oczywiście warto używać i utrwalać ten wzorzec, a także wspierać mięśnie grzbietu oraz brzucha, aby dbać o prawidłowy rozwój sylwetki dziecka. Poduszka jest łatwa w użytkowaniu, przyjemna w dotyku i estetycznie wykonana. Będzie świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które nie chcą w ogóle ćwiczyć, jak i tych które regularnie uprawiają aktywności sportowe.