Najpopularniejsze techniki masażu

Jest bardzo wiele różnego typu technik masażu. Różnią się między sobą sposobem wykonania oraz tym, jaki wywierają wpływ na organizm osoby, która poddaje się tego typu zabiegom. Jedne techniki cieszą się ogromnym zainteresowaniem, inne są mniej popularne. Jedno jest pewne, rodzaj masażu nie może zostać wybrany przypadkowo, dlatego najpierw zaleca się konsultację z lekarzem lub masażystą, by ustalić, czy wybrana technika będzie dla nas odpowiednia. Tylko jakie rodzaje masażu są warte uwagi? Poniżej przedstawiam przegląd tych technik, które cieszą się największą popularnością.

  1. Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy rodzaj masażu stosowanego w Europie. Łączy on w sobie tradycyjne techniki masażu (głaskania, rozcierania, ugniatania, wyciskania i wibracji) i w zależności od jego intensywności może być leczniczy, relaksacyjny bądź pobudzający. Do masażu klasycznego zalicza się zabiegi, które pozwalają poprawić psychofizyczny stan pacjenta. Z powodzeniem może być stosowany w profilaktyce i leczeniu schorzeń ortopedycznych, neurologicznych, ginekologicznych, internistycznych oraz pediatrycznych.

ZOBACZ TEŻ: WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA DO MASAŻU

Tego typu masaż może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego, na wybranych partiach ciała. Masaż klasyczny wykazuje działanie przeciwbólowe, polepsza przepływ krwi, regeneruje mięśnie oraz przyśpiesza przemianę materii. Wykonuje się go bezpośrednio na ciele osoby masowanej z zastosowaniem specjalnych balsamów, kremów lub olejków.

  1. Masaż relaksacyjny (aromaterapia)

Ten rodzaj masażu pobudza skórę, zmniejsza napięcie mięśnie, a także oddziałuje na układ krążenia i układ nerwowy. Masaż relaksacyjny najczęściej wykonywany jest przy pomocy olejków eterycznych (np. lawendy), choć świetnie sprawdzają się również świece, aromatyczne zapachu, kadzidła oraz ciepła pościel. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, a następnie zniesienie całego napięcia mięśniowo-nerwowego oraz psychicznego, dzięki czemu można całkowicie się rozluźnić, odprężyć i zapomnieć o codziennych problemach. Jest więc szczególnie polecany osobom narażonym na długotrwały wysiłek fizyczny oraz stres. Technika ta opiera się na spokojnych, powolnych i łagodnych ruchach, które wykonywane rytmicznie ukoją umysł i ciało.

  1. Masaż leczniczy

Głównym celem masażu leczniczego jest leczenie dolegliwości bólowych i różnego typu schorzeń organizmu. Jest to zabieg manualny, w którym wykorzystuje się między innym głaskanie, uciskanie, oklepywanie, wibracje, ugniatanie i rozcieranie.

rodzajemasazu

Dzięki masażowi leczniczemu można wpłynąć korzystnie na system nerwowy oraz poprawić pracę wielu narządów wewnętrznych, a tym samym zapewnić dobre funkcjonowanie całego organizmu. Masaż leczniczy Gdańsk jest dobry na wszelkiego rodzaju bóle, pozwala uspokoić zszargane nerwy, jak również poprawia krążenie krwi i usuwa toksyny z organizmu.

  1. Masaż gorącymi kamieniami

Jak sama nazwa wskazuje, w tej technice masażu wykorzystuje się podgrzewane kamienie, które umieszcza się na odpowiednich punktach ciała. Te wyjątkowe kamienie nie tylko ogrzewają, ale także rozluźniają napięte mięśnie i wywierają dobroczynny wpływ na ośrodki energetyczne organizmu. Ciepło, które przenika przez całe ciało, wpływa kojąco na poszczególne tkanki. Masaż gorącymi kamieniami jest zalecany osobom, które bardzo często skarżą się na napięte mięśnie.

  1. Masaż sportowy

Masaż sportowy polecany jest dla osób uprawiających aktywność fizyczną, co nie znaczy, że tylko zawodowi sportowcy mogą czerpać z niego korzyści. Jest bardzo popularny również wśród osób aktywnych i pracujących fizycznie. Ten rodzaj masażu skupia całą uwagę na profilaktyce oraz leczeniu powstałych kontuzji, jak również pozwala zwalczyć skutki zmęczenia spowodowane wysiłkiem fizycznym. Dzięki masażowi można bardzo szybko rozluźnić zmęczone mięśnie oraz uchronić je przed późniejszymi uszkodzeniami.

  1. Masaż Shiatsu

Jest to japońska technika masażu ciała, w której wykorzystuje się kciuk do naciskania odpowiednich miejsc na ciele (szlaków energetycznych), by wyrównać wewnętrzną energię organizmu. Oprócz tego Shiatsu pozwala wzmocnić witalność, poprawić kondycję fizyczną oraz psychiczną, a więc ogólnie mówiąc cieszyć się dobrym zdrowiem. Co ciekawe, już po pierwszym zabiegu można zauważyć pierwsze rezultaty w postaci zrelaksowanego ciała i umysłu.

  1. Masaż kosmetyczny

Cieszy się ogromną popularnością wśród płci pięknej, gdyż wywiera korzystny wpływ na skórę twarzy oraz szyi. Masaż kosmetyczny pozwala oczyścić skórę ze zrogowaciałego naskórka, pobudzić ją oraz odżywić przez krew i limfę. Wystarczy kilka zabiegów, by pozbyć się mniejszych zmarszczek oraz zmniejszyć te głębsze. Co więcej, masaż kosmetyczny działa też relaksująco i odprężająco. Zalecany jest wszystkim osobom, które chcą wygładzić, ujędrnić oraz uelastycznić swoją tkankę skórną.

Oczywiście, jak wspomnieliśmy na początku, dostępnych rodzajów masażu jest o wiele więcej. My wybraliśmy tylko 7 najpopularniejszych technik i w skrócie przedstawiliśmy ich charakterystykę. Wybór konkretnej techniki pozostawiamy już Wam. Koniecznie weźcie pod uwagę swoje upodobania oraz stan zdrowia.

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!