Poduszka ortopedyczna na kręgosłup SuNew

 Poduszka ortopedyczna – empatyczna

Poduszka ortopedyczna SuNew do siedzenia, inicjuje pozycję neutralną stawów kręgosłupa odcinka lędźwiowego i szyjnego, dzięki czemu odciąża kręgosłup w pozycji siedzącej i zapobiega powstawaniu dolegliwości bólowych

Poduszka SuNew Moon jest profilowana, o dwóch wysokościach, co pozwala użytkownikowi zmieniać wysokość i ułożenie miednicy zależnie od potrzeby i wygody. 

Poduszka pełni też rolę profilaktyczną dla mężczyzn, zabezpiecza przed dolegliwościami związanymi z przerostem prostaty. 

Większość naszych problemów z kończynami dolnymi, górnymi, jak i kręgosłupem spowodowana jest błędną mechaniką stawów kręgosłupa. Często kręgosłup jest w pozycji zwiększonej lordozy, gdzie następuje zbyt duże napięcie mięśni tego odcinka, lub przez zwolnienie napięcia tych mięśni, czyli wygięcia w drugą stronę, co osłabia więzadła lędźwiowe i często jest przyczyną dyskopatii i rwy kulszowej. Powyższe stany najczęściej wywołane są długotrwałą, wmuszoną pozycja siedząca ciała. Poprzez utrzymanie pozycji neutralnej w odcinku lędźwiowym, następuje zmiana w wyższych partiach ciała, w tym odcinka piersiowego, mięśni karku, barków i łopatek. Poduszka zapobiega również zwiększeniu napięcia mięśni podpotylicznych, które mogą powodować migreny i zawroty głowy czy nudności. Poduszka pozwala na balans ciała, miednicy co odblokowuje stawy biodrowo lędźwiowe. Zmniejszając lordozy odcinka szyjnego i lędźwiowego wyciąga kręgosłup części piersiowej, znosi kifozę i aktywuje merydian pęcherza moczowego punktów zgodności które odpowiadają za terapię narządów wewnętrznych i kręgosłupa. 

Nacisk ciężarem ciała na punkt grp1: główny regulator przedni punkt 1, powoduje uruchomienie i zwiększenie cyrkulacji energii zwanej „chi” w meridianach, przemieszczanie jej do wyższych pięter, w tym do mózgu. Lekki nacisk na ten punkt zwiększa jego ukrwienie i dotlenienie. Mało kto z nas w życiu codziennym, jak i terapii, wykorzystuje ten punkt do rehabilitacji w celu przywrócenia naturalnego obiegu bioenergii w naszym ciele, ze względu na bliskość strefy intymnej, erogennej. Punkt ten ma znaczenie w terapii serca, jego ukrwienia i dotlenienia.

Poduszka ortopedyczna SuNew” „pod tył” do siedzenia, automatycznie wykorzystuje ten mechanizm do zwiększenia cyrkulacji bioenergii zwanej przez medycynę wschodnią, chińską,” chi”. Dzięki czemu w płynny sposób “chi” płynie przez nasze ciało zaopatrując w energię nogi i tułów. 

Kolejną z korzyści używania poduszki jest trening dna miednicy. Poduszka wspiera osoby z problemami nietrzymania moczu, kobietom po porodzie i w ciąży, w przypadku nietrzymania stolca, nadmiernych gazów, wspieranie przy leczeniu bólu pleców, wzmacniania mięśni po operacjach w obrębie miednicy i inne zaburzenia, które powodują dolegliwości, dyskomfort czy inne niepożądane symptomy.

Poduszka ortopedyczna SuNew uzyskała z EUIPO Alicante świadectwo rejestracji wzoru przemysłowego. tym samym jest produktem certyfikowanym i jedynym tego rodzaju na rynku.

Rekomendacja od  Tomasz Zimnicki; spec. ort-kir., Ortopædkirurgisk afdeling, Bispebjerg Hospital, København, Kopenhaga, 18.04.2021

„Praca w obecnych elektronicznych czasach to nie to samo co kiedyś. Godziny spędzane przy klawiaturze komputera dobijają kręgosłup. Dawniej stałem godzinami przy stole operacyjnym, a potem dyktowałem co trzeba i posyłałem do sekretarki. Teraz godnie panuje nam “documentation in real time” a to oznacza, że po długotrwałej operacji siedzę przy komputerze tyle samo co przy pacjencie i sam wklepuję w komputer – kiedyś robiła to sekretarka.

Piotr Harmoza od lat doprowadza moje mięśnie i stawy do stanu używalności przy okazji każdych moich odwiedzin w Trójmieście. Złote ręce, wielka pasja i zapał! Ale także ciągły postęp i poszerzanie horyzontów.

Poduszka SuNew najpierw ustawiła mój spracowany kręgosłup do prawidłowej pozycji przed ekranem komputera, a teraz utrzymuje go w stanie używalności. Ustąpiły bóle karku i obręczy barkowej, które wcześniej były spowodowane nonszalancką, nieprawidłową pozycją przy klawiaturze. Poduszka przyczyniła się również do zrównoważenia miednicy, krzyż przestał dokuczać.

Zacząłem więc polecać ją wśród przyjaciół, rodziny i znajomych.”

 

Użytkowanie: poduszka przeznaczona jest dla twardych foteli czy krzeseł biurowych. Nie spełnia swojej funkcji na miękkich materacach, fotelach czy siedziskach. Poduszkę należy w przypadku mężczyzn skierować klinem do przodu ciała, usiąść na niej wygodnie i tak poruszać miednicą w przód i w tył, aby uzyskać prosty, kręgosłup odcinka lędźwiowego. Dla pań proponowane jest odwrotne ułożenie poduszki częścią wyższą w stronę przodu ciała, a w przypadku nacisku na łono należy poprawić poduszkę zmienić kąt miednicy aby uzyskać mniejszy nacisk, po 20 /30 minutach użytkowania należy wstać, postać chwilę, rozruszać się ,odłożyć poduszkę na jakiś krótki okres czasu i powrócić do siedzenia dla niej.

Po kilku dniach użytkowania, przyzwyczajenia, użytkownicy zauważają, że kręgosłup sam wraca do pozycji neutralnej, nawet siedząc w innych miejscach. Dzięki temu zyskamy ulgę w bólu, proste plecy i pomoc w dolegliwościach związanych z ciągłą pozycją siedzącą. Kierunek ułożenia poduszki można zmieniać w zależności od potrzeby i wygody. 80 procent testowanych mężczyzn wybrało ułożenie w klin. Panie w 60 procentach wybrało pozycję odwrotną. Znakomicie też poduszka nadaje się do pozycji ze skrzyżowanymi nogami tak zwanej tureckiej czy kwiecie lotosu. Nadaje się do ćwiczeń jogi i medytacji wschodnich które wykorzystują pionową pozycję kręgosłupa. 

Usiądź i dopasuj poduszkę, tak aby pozycja była wygodna – możliwość przesunięcia wypełnienia wg potrzeb. Na poduszkę siadać tylko na twardym podłożu – krzesło, stołek, podłoga (nie siadać na miękkim łóżku, fotelu).

Czas siedzenia – początkowo zacząć od 15min – w miarę możliwości wydłużać czas siedzenia na poduszce po przyzwyczajeniu się ciała do nowej pozycji.

Poduszka ortopedyczna dla dzieci

Aktualna nauka zdalna, ale i długotrwała pozycja siedząca naszych dzieci, bardzo mocno deformuje ich postawę. Długotrwałe siedzenie nie jest naturalnym dla młodego organizmu i powoduje opłakane skutki powodując wiele schorzeń, deformacji, a nawet dolegliwości bólowe. Poduszka ortopedyczna SuNew dla dzieci, rozmiar S – pomoże im w zachowaniu właściwej postawy przy siedzeniu. Ponadto używanie poduszki działa dla organizmu jak trening, który dzieje się podświadomie gdy dziecko i tak siedzi przed komputerem. Trening ten wykonuje się samoistnie, a po sześciu tygodniach użytkowania ciało zapamiętuje ten wzorzec ruchowy i podczas siedzenia dziecko samoistnie będzie siedzieć wyprostowane. Oczywiście warto używać i utrwalać ten wzorzec, a także wspierać mięśnie grzbietu oraz brzucha, aby dbać o prawidłowy rozwój sylwetki dziecka. Poduszka jest łatwa w użytkowaniu, przyjemna w dotyku i estetycznie wykonana. Będzie świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które nie chcą w ogóle ćwiczyć, jak i tych które regularnie uprawiają aktywności sportowe.

 

Skład:

wypełnienie: łuska orkiszowa, łuska proso , bawełna

pokrowiec: materiał zewnętrzny: 100% poliester

Dystrybutor : Harmozapiotr sp z o.o

możliwość wysyłki paczkomatem na terenie Polski

Jak używać poduszki ortopedycznej?

Używanie poduszki jest bardzo proste. W praktyce siedzi się na niej jak na siodle i dowolnie można sobie dostosować, którą stroną układamy klin. Dowolnie można sobie usiąść i znaleźć własną wygodną pozycję – klinem grubszym czy chudszym z przodu.

Call Now ButtonZadzwoń Teraz!