Masaż bańką chińską

24 listopada 2022

Technika masażu bańką chińską wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i ma wiele prozdrowotnych zastosowań. Zabieg ten opiera się na metodzie próżniowego zasysania skóry, a podciśnienie wytworzone w bańce poprzez przekrwienie odżywia i pobudza tkanki. Bańki stawia według specjalnej mapy, która powstała na podstawie filozofii blokad energetycznych i stosuje się je na najróżniejsze dolegliwości. Bardzo dobry efekt terapeutyczny pracy z bańką jest w masażu Egzo-ośmiornica przy sympatykotomii.

Moi pacjenci, którzy narzekają na ból pleców i mięśni grzbietu przy rannym wstawaniu po śnie chwalą sobie tę metodę, gdyż szybko przynosi poprawę zdrowia. Jest to jedna z najbardziej polecanych i skutecznych terapii skóry dodatkowo lepiej ukrwiona skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i wygląda na młodszą.

Technika ta jest też polecana na problemy dermatologiczne czy nadmierne napięcie mięśniowe, a stosowana w astmie lub przeziębieniu pomaga szybciej wrócić do zdrowia. Jednym z wielu zalet masażu bańkami chińskimi jest szybki efekt, np. w walce z cellulitem i rozstępami, bólami mięśniowo -stawowymi. Prawidłowo postawione pomagają przy dyskopatii I innych chorobach.

Gabinet masażu Gdańsk Zaspa | Fizjoterapeuta Harmoza Piotr Ralaks&Terapia ul Burzyńskiego 6b/1b 

Kurs z masażu bańką chińską info  https://www.kurs-masazu.com.pl