Strona Główna 5 W świecie masażu

Masaż relaksacyjny, masaż leczniczy, masaż głowy…  Poznaj świat masażu i sprawdź, który masaż wybrać!

Masaże – sposób na osiągnięcie zdrowia i harmonii

 

Masaż niesie za sobą szereg korzyści: niweluje stres, relaksuje, wspomaga regeneracje ciała i umysłu, przynosi ulgę w bólu, odpręża napięte mięśnie, zwiększa odporność, reguluje pracę organizmu… To naturalne lekarstwo na wiele różnych problemów, łącznie z objawami psychosomatycznymi. 

Odpowiedni zabieg masażu jest zawsze dobierany indywidualnie do osoby i stanowi kompilację metod fizjoterapeutycznych, które skupiają się bezpośrednio na problematyce dolegliwości i Twoich potrzebach.

Jeśli:

 • borykasz się ze stresem;
 • posiadasz przewlekłe, lub nieuleczalne choroby, które oddziałują na Ciebie depresyjnie;
 • cierpisz na nerwicę lub/i depresję;
 • masz dolegliwości bólowe, lub kłopoty z oddychaniem, ale badania lekarskie nie wykazały żadnych nieprawidłowości;
 • czujesz chroniczne długotrwałe zmęczenie;
 • potrzebujesz odprężenia i wyciszenia;
 • jesteś zapracowany lub cierpisz na pracoholizm;
 • czujesz wypalenie;
 • masz problemy z jelitami i metabolizmem;
 • trenujesz i potrzebujesz przyśpieszyć regenerację mięśni;
 • pracujesz w pozycji siedzącej i masz problemy z plecami;
 • potrzebujesz chwili w której możesz się całkowicie zrelaksować…

 

…to potrzebujesz właśnie masażu lub fizjoterapii! W moim salonie chętnie Ci pomogę: oferuję różnorodne techniki masażu, które sprawią, że poczujesz się lepiej!

 

Jaki masaż wybrać?

W mojej ofercie znajdziesz wiele rodzajów masaży: masaże klasyczne, masaż wisceralny brzucha, masaż lomi lomi, masaże relaksacyjne, masaże sportowe, terapie brzucha, personalny trening medyczny i wiele, wiele innych. Jak więc wybrać? Jeśli wiesz z jakim problemem się borykasz lub jeśli wiesz, czego potrzebujesz – wybór będzie prosty, z pewnością znajdziesz odpowiedni masaż dla siebie. Jeśli nie wiesz – możesz skonsultować się ze mną, który masaż będzie najlepszy w Twojej sytuacji. Możesz też po prostu wybrać opcję – jak ja lubię to nazywać – „Zdaję się Pana”. 🙂 

 

Poznaj kilka z technik masażu, które znajdziesz w mojej ofercie.  Masz więcej pytań? Zapraszam do kontaktu!

 

 

Mikromasaż „2grafit”

 

Do masażu wykorzystywany jest grafit, który ma właściwości prozdrowotne.

Grafit staje się przedłużeniem ręki i pozwala na bardzo delikatne odróżnienie struktur dysfunkcyjnych. Delikatny i precyzyjny nacisk daje efekt pieczenia, szczypania, rozluźnienia, ciepła, zimna. Pacjent po chwili odreagowania bólu odczuwa prąd, ciepło w odległej część ciała lub rozchodzący się dalej w głąb ciała. Płytka stymulacja zakończeń nerwowych skóry pomimo małego nacisku, daje uczucie głębokiego działania. Terapeutą ma do dyspozycji różne rodzaje stymulacji: zamiatanie, cięcie, rozcieranie, przepychanie, ucisk statyczny, wibrację. Druga ręką terapeuty spoczywającą na innej części ciała ma funkcję polaryzacyjną. Efekt terapeutyczny uzyskany jest poprzez udrożnienie przepływu elektromagnetycznego prądu bez którego komórki naszego ciała nie mogły by się komunikować, rozmnażać i żyć.

Nazwa mikro sugeruje bardzo płytki i delikatny rodzaj stymulacji skóry. Jednak odczucia moich pacjentów każe mi go nazywać bolesnym( dawka do granicy wytrzymania bólu) i charakterystycznym masażem.

Masaż brzucha „sekret 5 kwiatów”

 

Masaż brzucha Sekret 5 Kwiatów to chiński masaż wisceralny, wykonywany według określonej kolejności obiegu energii chi. „Kwiat” w nazwie nawiązuje do poszczególnego organu wewnętrznego, funkcjonującego w parze z innym organem o odmiennej polaryzacji. Każdy organ odpowiada za jakąś cechę emocji, uczucia, układy anatomiczne, biochemiczne czy hormonalne. Zaburzenie tego cyklu, obiegu skutkuje bólem, dysfunkcją czy chorobą. Warto wiedzieć, że organy wewnętrzne tworzą pary: mąż – żona, i współdziałają energetycznie z innymi parami narządów.

Przykład? Wątroba i pęcherz żółciowy, gdzie wątroba jest narządem o ujemnej polaryzacji (żeńskiej), a pęcherz żółciowy dodatniej (męskiej). Przewody żółciowe odpowiadają za emocje takie jak gniew czy zawiść. Dzięki odblokowaniu zatoru przewodów żółciowych (tzw. zwieracza Oddiego) poprzez tę technikę masażu, osoba masowana w końcu odczuwa spokój i wyzbywa się negatywnych emocji. Kolejnym plusem jest zanik bólu ścięgien i zwyrodnień stawów.

Masaż powłok brzusznych, takie jak Sekret 5 Kwiatów, wykonany określonej kolejności ma za zadanie pomóc przywrócić obieg życiowej energii, usunąć zator i wprowadzić organizm do autoterapii. Ta technika niesie za sobą szereg dobroczynnych właściwości w kwestii zdrowia psychicznego i fizycznego, ale szczególnie polecana jest osobom, które zmagają się ze stresem oraz z problemami z układem trawiennym i jamą brzuszną.

 Masaż dla zdrowia Relaks i Terapia

 

„Masaż dla zdrowia” to autorski masaż Piotra Harmozy.
Stanowi on kompilację wielu technik masażu w tym również leczniczego. Oparty na wieloletnich obserwacjach i praktyce w pracy z pacjentem.
Celem masażu „Dla Zdrowia” jest przyspieszenie regeneracji, odnowy biologicznej ciała i skrócenie ilości zabiegów do minimum przez uruchomienie autogennego procesu leczniczego ciała i jego sił. Aspekt leczniczy następuje przez zwiększoną cyrkulację krwi, limfy i uwolnienie punktów o szczególnie bolesnej wrażliwości, mających wpływ na cyrkulację obiegu życiowej energii (elektromagnetycznej) w tak zwanych kanałach dużego i małego obiegu.
Przez wykorzystanie specjalnego narzędzia [chińskich artystów sztuk walki] wzbudzany jest szpik kostny. a co za tym idzie… odmłodzenie komórkowe.

 Masaż „Strong Man”

 

„Masaż Strong Man” (autorski masaż) skierowany do sportowców i osób aktywnych fizycznie. Intensywność masażu sprawia, że jest on masażem mocnym.

Aspekt sportowy: mobilizacja, ton sportowy lub wyciszenie, relaks. Odnowa biologiczna następuje przez wykorzystanie odpowiednich środków i technik masażu, opartych na 30 letniej praktyce. Taki masaż pozwoli na szybszą regenerację ciała!

Starosłowiański Masaż Trzewi

 

Starosłowiański Masaż Trzewi jest manualną terapią dysfunkcji narządów układu żołądkowo jelitowego, układu moczowo płciowego, układu oddechowego i układu krążenia. Masaż stosowany jako forma głębokiej profilaktyki zdrowia odtruwa organizm i zapobiega powstawaniu wielu patologii w okolicy jamy brzusznej (m. in. kamieniom w pęcherzyku żółciowym i nerkach, zapaleniu wyrostka robaczkowego, zespołowi jelita drażliwego). Stosowany podczas choroby wspomaga proces powrotu do zdrowia. Istotą Masażu Brzucha jest głęboko rozumiana profilaktyka narządów wewnętrznych jamy brzusznej, poprzez rozluźnianie mięśni gładkich narządów wewnętrznych, zwieraczy jamy brzusznej, rozluźnianie otrzewnej i krezek, rozluźnianie napięć pomiędzy narządami, a kręgosłupem oraz poprawa cyrkulacji płynów ustrojowych (krew i limfa). W konsekwencji poprawia się praca żołądka oraz dwóch gruczołów: wątroby (żółć) i trzustki (sok trzustkowy), a także pęcherzyka żółciowego, co w zdecydowanym stopniu wpływa na jakość trawienia w jelitach cienkim i grubym. Poprawia się również praca nerek, pęcherza moczowego i organów płciowych: macicy, jajników i gruczołu mlekowego – kobiety oraz prostaty – mężczyźni. Terapia ta ma pozytywny wpływ na komunikację nerwową pomiędzy „mózgiem trzewnym”, a centralnym układem nerwowym.

Masaż EgzoOśmiornica

 

Masaż EgzoOśmiornica to masaż pasm łącznotkankowych (stref sympatykotoni). Do takiego masażu wykorzystuję technikę ścisku tkanki, szczypania, przełamywania, ugniatania oraz masaż podciśnieniowy bańką chińską.

Masaż EgzoOśmiornica wykorzystywany jest w :

 • bólu spoczynkowym nocnym,
 • obrzękach,
 • zaburzeniu krążenia,
 • drętwieniu rąk i nóg,
 • syndrom niespokojnych nóg (RLS),
 • zmianach troficznych skóry,
 • wrażliwości na ucisk i zmianę temperatury,
 • uczucie zimna w kończynach dolnych,
 • osteoporozie,
 • zaburzeniach snu,
 • osłabieniach, zmęczeniu.Masaż ten jest masażem wykonywanym na granicy bólu. Masaż wykonywany jest w określonych pasmach, tworzących egzoszkielet, przypominający swym wyglądem ośmiornicę.

Zawsze przed masażem przeprowadzam rozmowę, która pozwoli mi poznać Twoje potrzeby i dolegliwości.

Masaż „Du-Da” siarczkowy

 

Masaż „Du-Da” to masaż z wykorzystaniem olejku siarczkowego dla sportowców, osób aktywnych fizycznie, cierpiąych na bóle mięśniowe, bóle stawowe, reumatologiczne. Posiada właściwości regenerujące skórę, tkankę łączną, układ krwionośny.

Masaż „Du-Da” na bazie olejku siarczkowego:

 •   działa wygłądzająco (zmniejsza złuszczenie, rogowacenie i pękania naskórka);
 • nawilżająco;
 • zmniejsza widoczność rozstępów i zapobiega tworzeniu się nowych;
 • redukuje cellulit;
 • poprawia koloryt skóry;

Masaż ten wykonywany jest manipulacją ręczną jak i narzędziową (ISTAM / PINOKATY), co ma pozytywny wpływ na struktury kolagenowe i jego odbudowę.

Zawsze przed masażem przeprowadzam rozmowę, która pozwoli mi poznać Twoje potrzeby i dolegliwości.

Masaż START POWER

Masaż START POWER to masaż przyrządowo – narzędziowy, podzielony na 3 części.

1 część – masaż wałkiem Lyapko, który pięciokrotnie przyspiesza cyrkulację krwi

2 część – masaż perkusyjny , który głęboko rozbija miogelezy

3 część – masaż tępymi nożami IASTM / PINOKATY co ma wpływ na regulację tkanki powięziowej i kolagenowej

Do masażu wykorzystywany jest OLEJEK KOFEINOWY

Masaż START POWER przeznaczony dla:

 • osób aktywnych fizycznie;
 • sportowców;
 • osób obolałych;
 • osób żyjących w permanentnym stresie;
 • osób potrzebujących pobudzenia;

 

Hawajski masaż LomiLomi Kahi Loa

 

Przekonaj się, że masaż lomi lomi jest dla Ciebie!

Lomi lomi polega na masażu całego ciała z wyłączeniem stref intymnych. Gwarantuje głębokie odprężenie i relaks, odstresowanie i uczucie spokoju. Odczuwalny jest reset umysłu od trosk, a także wejście w nową energetykę.

Zabieg ten pochodzi z Hawajów i ma za zadanie oczyścić ciało z napięć, a umysł z trosk. Pozwala na rozjaśnienie umysłu, poznanie swoich możliwości w zakresie podejmowania decyzji, uspokaja i dystansuje od przeszkadzających nam problemów.

Masaż wykonuje się przy użyciu olejków i łagodnej muzyki. Olejek pozwala na swobodne wykonywanie ruchów masażysty, a muzyka ma zapewnić poczucie harmonii z tym ruchami.

Jako masażysta, podczas zabiegu, skupiam całą uwagę na odbiór masażu przez ciało osoby masowanej, zatem nigdy nie ma dwóch takich samych masaż lomi lomi.

Masaż lomi lomi Gdańsk, Gdynia, Sopot jest dla Ciebie jeśli:

 • jesteś mocno zestresowany;
 • żyjesz bardzo aktywne;
 • masz przed sobą trudne wyzwanie;
 • nie potrafisz się wyciszyć;
 • źle sypiasz;
 • masz problemy trawienne;
 • czujesz, że masz słabą kondycję fizyczną lub/i psychiczną;
 • odczuwasz bóle kręgosłupa, szyi, głowy, kończyn;

Terapia zatok

 

Niemal każdy z nas miewa katar, więc wiemy, jakie to uciążliwe. Przy infekcjach najbardziej cierpią zatoki. Objawia się to bólem głowy i okolic nosa.

Niektóre osoby borykają się z chronicznymi zapaleniami zatok i nawet nie mając kataru, zatoki dają o sobie znać. Podobnie jest u alergików, ponieważ katar alergiczny zdaje się nie kończyć.

Medykamenty jak zawsze posiadają skutki uboczne, nie każdy może je zażywać, a nadmiernie stosowane przestają działać.

Alternatywą jest terapia zatok, która polega na masażu twarzy i głowy w taki sposób aby oczyścić zatoki.

Jest to sposób na tyle skuteczny, że już po pierwszej wizycie odczuwalna jest poprawa.

Zapraszam do kontaktu i pytań – Terapia zatok Gdańsk, Gdynia, Sopot.

Terapia bólów głowy i migreny

 

Bóle głowy mają wielorakie podłoże i różne nasilenie. Każdy z nas zapewne je zna i niestety ich doświadcza. Większość lekceważy problem i nie szuka przyczyn, a jest i tak, że łyka tabletki przeciwbólowe, nie zastanawiając się nad skutkami.

Niestety tabletki mają wiele działań ubocznych, które mogą skończyć się uszkodzeniem narządów wewnętrznych i koniecznością leczenia.

Z pomocą na ból głowy może przyjść masażysta, który przeprowadzi terapię skupioną na konkretnym problemie. Terapia bólów głowy i migreny jest skierowana do każdego, kto ma częste bóle głowy nie uzasadnione w badaniach lekarskich, lub/i cierpi na migreny o różnym nasileniu. Pozwól sobie pomóc!

Masaż ukoi ból, pomoże się odprężyć i przyniesie ulgę. Pozwól sobie pomóc – zapraszam na terapię Gdańsk, Gdynia, Sopot!

Przywracanie czucia powierzchniowego

 

Jeśli cierpisz na zaburzenia czucia powierzchniowego, odpowiednim dla Ciebie rozwiązaniem będzie masaż, dostępny w miastach: Gdańsk, Gdynia, Sopot.

Czym jest czucie powierzchniowe?
To odbieranie bodźców przez receptory skórne. Za ich pomocą można poczuć dotyk, temperaturę i ból i odpowiednio wtedy zareagować. Niestety wiele dolegliwości zaburza działanie receptorów, a najczęstszą przyczyną są choroby pochodzenia neurologicznego.

W przebiegu tych chorób powstają uszkodzenia włókien nerwowych lub nawet ośrodków położonych pod skórą.

Jakie są zaburzenia czucia powierzchniowego?
Forma zaburzeń czucia zależy od rodzaju uszkodzenia układu nerwowego. Może to wywołać objawy ubytkowe, osłabienie lub utratę czucia, albo wręcz przeciwnie nadmierne odczuwanie bodźców, zwane przeczulicą. Istnieje także tzw. czucie spaczone, czyli parestezja.

Nasilenie objawów zaburzenia czucia może być różne, dlatego przed pierwszym zabiegiem niezbędne jest zapoznanie się z krótkim opisem choroby i dolegliwości. Jako doświadczony masażysta i fizjoterapeuta doskonale znam układ nerwowy człowieka oraz zagrożenia jakie pojawiają się w przypadku choroby.

Objawy zaburzeń czucia:

 • reakcja bólowa na słaby dotyk;

 • wzmożone odczuwanie niskiej lub wysokiej temperatury;

 • piekący , stały ból i towarzysząca temu czerwona skóra, nadmierne pocenie, zmiany na paznokciach, skórze głowy, czy osłabienie włosów;

 • zmiana w odczuwaniu, np. zimne czujemy jako gorące;

 • odbiór bodźca po przeciwległej stronie ciała w stosunku do miejsca dotyku;

 • parestezja – mrowienie, kłucie, drętwienie, uczucie ciepła bądź zimna;

Jeżeli borykasz się z którymś z powyższych lub podobnym schorzeniem, to zapraszam na zabiegi, które wspomogą stabilizację  w odbieraniu bodźców dotykowych. Tego typu masaż pomoże w odzyskiwaniu czucia i będzie wsparciem dla odbudowy receptorów.

Joga WENUS

 

Ten rodzaj masażu jest połączeniem kilku technik, w celu uzyskania optymalnego efektu. Masaż Wenus polega na harmonizacji przepływu życiowej energii w ciele, dzięki czemu ciało odzyskuje siły, a umysł – spokój.

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą profilaktycznie zadbać o swój stan ciała i ducha, a także dla osób borykających się z różnymi dolegliwościami.

Zabieg polega na umiejętnym masażu poszczególnych punktów na ciele oraz pasywnym stretchingu. Wykorzystuję tutaj metody uciskania, ugniatania i rozmasowywania, w taki sposób, aby ciało i umysł odzyskały dobre samopoczucie.

Masaż Wenus szczególnie zalecany jest osobom:

 • dbającym o profilaktykę zdrowia fizycznego i psychicznego;
 • zmagającym się z bólami głowy i pleców;
 • z problemami mięśniowymi i kostnymi;
 • zestresowanym i spiętym;
 • cierpiącym na bezsenność i problemy z trawieniem;
 • cierpiących na przewlekłe dolegliwości fizyczne lub psychiczne (indywidualna rozmowa);

Każdy zabieg jest indywidualnie dostosowany przeze mnie do osoby masowanej. Skupiam uwagę na odbiorze masażu i dostosowuję rodzaj technik oraz intensywność do osobistych preferencji.

Chiński Masaż Qigong

Masaż egzotyczny Qigong wywodzi się z Chin i jest zabiegiem, który działa na całe ciało i umysł. Jego zadaniem jest regulacja bioenergii i krążenia krwi. Ten rodzaj masażu ma za zadanie spowolnić procesy starzenia ciała lub/i dokonać głębokiej relaksacji. Według chińskich metod radzenia sobie z chorobami, należy podejść holistycznie do danej dolegliwości i zapewnić pomoc całemu ciału. Dzięki masażowi Qigong organizm zyskuje energię oraz sukcesywnie pozbywa się większości dolegliwości.

Masaż składa się z różnorodnych technik, z których każda ma określone zadanie, dlatego ważne jest, aby przed zabiegiem porozmawiać o oczekiwaniach, dolegliwościach czy problemach.

Zabiegi masażu mogą czasem zastąpić leki, które spożywamy w nadmiernych ilościach. Regularny masaż egzotyczny Qigong przywróci i zachowa dobre samopoczucie.

TRANS MEDYTACYJNY

 

Jest to masaż energetyczny przez wzbudzenie wewnętrznego przepływu sił życiowych (wewnętrznego prądu) .Pacjent przez naukę odpowiednich ćwiczeń uczy się otwierania energetycznych kanałów, generowania siły życiowej, detoksu tych sił oraz ich opływu w ciele. To właśnie ruch i przepływ tych sił wprowadza umysł do głębokiej medytacji, w której ciało samoistnie podlega relaksacji i autokreacji (wyzwala twórcze siły).

 

Potrzebujesz porady, który masaż wybrać dla siebie? Odezwij się do mnie – z przyjemnością dobiorę odpowiednią technikę masażu do Twoich potrzeb!

Kontakt: Masaż Gdańsk, Gdynia, Sopot | Salon Masażu Piotr Harmoza